Zagłada Żydów i II Wojna Światowa – gdzie wyszukiwać rzetelnych informacji?

Nauka

Autor:

W historii świata działo się nadzwyczaj wiele, zarówno w atrybucie przydatnym dla ludzi jak i niestety nie. Konflikty istniały kiedyś i będą istniały zawsze, niemniej jednak zadaniem ludzi jest rozwiązywać niesnaski jeszcze nim przybiorą one bardzo niebezpieczną formę, rozwijając się tak wybitnie, że nie da się już cofnąć oraz ucierpi na tym wielu niewinnych – wojnę. Takich sytuacji bywało w historii dużo, Polacy oraz Żydzi wiedzą o tym perfekcyjnie – co roku bo „świętujemy” zwieńczenie wojen ogólnoświatowych, które pozostawiły na wielu z nas znaczne piętno. Wojna to bestialstwo, jakiego wypada się wystrzegać z całych sił.

Wszyscy, jacy przeżyli wojnę zdają sobie sprawę z tego co ona oznacza i kiedy jedynie jest to możliwe zachęcają do likwidowania dowolnych sporów w sposób humanitarny oraz przede wszystkim rozmową, a walki pozostawić jako definitywną broń, ostateczną ostateczność. Pomnimy również o obozach koncentracyjnych, które były wyraźnie barbarzyńskim następstwem II WŚ – więcej o tym wolno przeczytać na witrynie Chełmno nad Nerem, gdzie znajdują się informacje o rzeczowych obozach, komendantach oraz historii wojennej. To kłopotliwe dziś nie wszelkie kraje słuchają rad osób, jakie przeżył wojnę, bywają nawet tacy, którzy wprost pasjonują się wojną i czekają na jej wybuch, co jest po prostu szalone.

W wielu państwach bezustannie trwają wojny, definiowane nieraz mianem wojny domowej, siejąc spustoszenie oraz pozostawiając miasta w zgliszczach czy też raniąc ludzi, nie tylko psychicznie jednak i fizycznie, Te wojny nijak się jednak mają do wojen z jakimi mieli do czynienia Polacy. Kiedy Hitler wkroczył do Polski, zaprzątając ją i napierając na Rosję, prowadząc z nią wojnę, odnaleźliśmy się w centrum piekła, nie mogąc wydostać się z niego latami. W dalszym ciągu znajdowane są różnorodne pozostałości po tych czasach, rozpocząwszy od rozmaitych dokumentów, poprzez osobiste rzeczy żołnierzy, oficerów czy cywilów, aż do obiektów, muzeów w obozach koncentracyjnych czy sekretnych miejsc, w których chwały się władze niemieckie.

Dodaj komentarz