Wypoczynek w górach – gdzie zająć nocleg?

Sport & Turystyka

Autor:

Podróżując w góry mamy wiele możliwości nocowania. Niewątpliwie, kiedy pragniemy być blisko natury i gdy to ona jest naszym nadrzędnym zainteresowaniem, jesteśmy w stanie wybrać namiot, ale powinniśmy się liczyć z tym, że będziemy musieli rozbić go na polu namiotowym lub też kempingowym lub poszukać punktu oddalonego od szlaku oraz poza terenem chronionym. To nie zawsze jest łatwe. Musimy też pamiętać, aby w pobliżu lasu nie rozpalać ognisk. Namiot jest to więc sposób nocowania dla autentycznych entuzjastów przyrody. Jesteśmy w stanie również wybrać schronisko. Niemniej jednak musimy się liczyć, że i tam nie będziemy mieć komfortu. Najlepszym rozwiązaniem problemu wydaje się hotel lub też pensjonat położony w pobliżu. Gwarantują nam wygodę i dają możliwość umycia się i posilenia w niezwykle trafnych warunkach.

W hotelu będziemy posiadać własną łazienkę, a śniadanie, obiad czy kolacje zjemy w restauracji hotelowej. Nie będziemy musi niepokoić się o nic, bowiem nawet pokojówka posprząta w naszym pokoju. Jest to duża wygoda, gdy wybraliśmy się na wczasy z dziećmi. W szeregu przypadków wybierając Kościelisko Pensjonat wybieramy najtańszą propozycję. Jednak noc w hotelu jest droga, szczególnie kiedy wybieramy się do większego uzdrowiska lub miasta. Jednak nie zawsze tak musi być. Noc w górskim hotelu może być identycznie tania co w pensjonacie a wzorzec obiektu jest o wiele wyższy.

Sposobem są w stanie być na to zakupy grupowe. Cena proponowana w zakupach grupowych przez sprzedawców jest o wiele niższa, bo wykupują oni znacznie większą ilość noclegów od posiadaczy hoteli po znacznie niższej cenie. Bywa, że jesteśmy w stanie nocleg imponującym paru gwiazdkowym hotelu w górach spędzić za ponad 50% taniej aniżeli jakbyśmy sami wynajmowali otwarcie od właściciela pokój. Jest to faktycznie znamienity sposób na obniżenie rachunku za nocleg, nie tracąc równolegle na jakości obsługi. Jednak zaraz po wykupieniu noclegu musimy zadzwonić do hotelu oraz zająć pokój, albowiem może się okazać, iż w terminie, w jakim pragnęlibyśmy wyjechać nie ma już wolnych miejsc. Tak może się zdarzyć, lecz pamiętajmy, że skonstruowany przez nas „bilety” będą istotne jeszcze parę miesięcy.

Dodaj komentarz