Wózek oraz fotelik – bazowe akcesoria dla maluchów

Zakupy

Autor:

Kiedy dziecko nadchodzi na świat, rodzice są najczęściej wybitnie przejęci. Kupują dużo rzeczy, by ich pociesze niczego nie brakowało. Co prawda co poniektórzy przesadzają z zakupami i zdobywają nazbyt wiele niepomocnych rzeczy, jednakże z drugiej prawdą jest, iż dziecko, mimo iż takie malutkie, w zasadzie wielu rzeczy potrzebuje.

Należałoby zdać sobie kwestię, co jest najistotniejsze. Prócz środków pielęgnacyjnych, ubranek i specjalnych pokarmów, wymagane wydaje się kupno wózka i fotelika samochodowego.

Wózek przyda się nie tylko do spacerów, niemniej jednak i do kołysania, bujania dziecka do snu. Foteliki dziecięce to natomiast obowiązkowe wyposażenie samochodu, jeśli jeździ w nim dziecko, które nie zakończyło dwunastego roku życia oraz nie przekracza 150 cm. Wzrostu – przetestuj fotelik britax. Jeżeli będziemy przewodzić dziecko bez niego, jesteśmy w stanie pozostać ukarani mandatem. Niemniej jednak nie to jest prawdopodobnie najistotniejsze – foteliki samochodowe najzwyczajniej w świecie zapewniają dziecku pokaźniejsze bezpieczeństwo, a na tym na pewno nie należałoby oszczędzać. Wózki dziecięce to z kolei niezmiernie złożony temat.

Wybierając słuszny wózek powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość i wiek dziecka, jakkolwiek również i stworzony przez nas osobisty styl życia. Jeśli mamy drobne mieszkanko, w którym stojący wózek jest zawalidrogą, a do tego musimy wchodzić na piętro i w szeregu przypadków podróżujemy-wózek składany będzie profesjonalny.

Najmłodszym dzieciom (noworodkom, niemowlętom) kupuje się wózki głębokie, w których jeżdżą w pozycji leżącej, starszym zaś tak zwane spacerówki, w których mogą siedzieć. Niemniej jednak sam wózek to nie wszystko, na rynku można dostać wiele akcesoriów. Czy są one niebezużyteczne, decyduje sam rodzic. Tak więc przed deszczem oraz nazbyt ostrym słońce może ochronić szczególna parasolka przemontowana do wózka. Folia przeciwdeszczowa, nakładana na cały wózek, nie pozwoli dziecku zmoknąć. Oby ochronić je przed owadami, możemy założyć też moskitierę. Na pewno przyda się też bagażnik, w którym można schować pieluszki oraz butelkę, kiedy tak właściwie wybieramy się na spacer.

Dodaj komentarz