Wizytacje oraz badania USG w czasie ciąży

Zdrowie

Autor:

Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa idzie się co miesiąc, później co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed urodzeniem co tydzień. Wypada pilnować próbnych badań zlecanych przez medyka prowadzącego oraz wykonywać je regularnie. Co miesiąc egzekwuje się morfologię krwi, i raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu. W czasie 24-26 tygodnia ciąży lekarz powinien skierować kobietę w ciąży na badanie analizujące poziom glukozy we krwi. Badanie to bazuje na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozluźniona glukozą. Pomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, która wymaga od kobiety zażywania wielu lekarstw oraz zmiany diety.

Do tego około trzech, czterech razy w ciąży egzekwowane jest badanie USG, około 12 tygodnia, po 22 tyg, 30 tyg. oraz lub przed samym rozstrzygnięciem. Badanie USG bazuje na obserwacji płodu oraz wskazaniu jego parametrów i regularności rozwoju płodu. Badanie USG prowadzone w 12 tygodniu ciąży ma na celu sprawdzenia czy zarodek odpowiednio się usadowiło raz skontrolowania cykliczności wagi i wzrostu do czasu ciąży.

Kolejne badanie w trakcie standardowej i prawidłowej ciąży realizuje się w 22 tygodniu ciąży, by obejrzeć poszczególne narządy m.in. serce dziecka, wtenczas można również próbować wskazać płeć dziecka, przetestuj bilansdziecka.pl. Kolejne i nieraz już ostatnie USG egzekwowane jest po 30 tygodniu ciąży, dzięki niemu możemy określić wagę i ułożenia maluszka w czasie porodu. Jeśli położenie maluszka jest nieprawidłowe czy też waga jest nazbyt wielka, lekarz przygotuje pacjentkę do porodu poprzez cesarskie cięcie. Jeżeli zdecydowałyśmy się na ciąże po 35 roku życia, trzeba uskutecznić badania przedporodowe zezwalające na wczesne wykrycie wad oraz ich leczenie. Pierwsze skurcze porodowe są łagodne i z początku sporadyczne. Naprowadzają tępe bóle miesiączkowe oraz rozchodzą się w kierunku bioder oraz krzyża czy też promieniują od krzyża do podbrzusza. Stopniowo mogą się nasilać i stawać się coraz to bardziej cykliczne oraz trwają dłużej, jest to znak, że poród się rozpoczął. Wypada wtedy rozpocząć mierzyć czas ich trwania i odstępy pomiędzy nimi.

Dodaj komentarz