Warunki, jakie trzeba spełnić, by uzyskać kredyt na mieszkanie

Biznes, Praca, Finanse

Autor:

Kwestie podstawowe, jakie należy spełnić, aby dostać kredyt na mieszkanie można poznać podczas konsultacji z osobami zatrudnionymi w agencji SDP Finanse. Zastanawiając się nad tym, jak otrzymać kredyt na mieszkanie należy kierować się właśnie do wskazanej kancelarii. Staranie się o kredyt zajmuje sporo czasu.

Aczkolwiek robiąc użytek z rzetelnego wsparcia, można wszystko zrobić bez przeszkód i nie bać opóźnień. Specjaliści wskażą, że znaczące jest dookreślenie zdolności kredytowej. Doradcy obliczają ją i nie ma potrzeby się przejmować, że bank uzna, że nie można otrzymać kredytu. Poza wysokością dochodów ważny jest także typ umowy i okres na jaki jest ona zawarta. Należy też brać pod wzgląd, że banki dookreślając zdolność kredytową będą się też sugerować kosztami, jakie standardowo ponosi osoba starająca się o kredyt. Dokładnie zostaną sprawdzane: historia kredytowa, bieżące opłaty, kredyty, limity na koncie, leasingi i karty kredytowe.

Znacząca jest też kwota wkładu własnego. O tym także zostanie się poinformowanym w czasie rozmowy z ekspertem od spraw finansowych. Kredytobiorca dostanie porady, żeby sprawdzać i pobrać raport o sobie z Biura Informacji Kredytowej. Z doradcą hipotecznym rozsądnie będzie rozmawiać jeszcze przed rozpoczynaniem procedury w banku, by się świetnie przyszykować. Poza kwestiami podstawowymi pozyska się wiadomości o tym, jakie banki udzielą kredytów osobom o zbliżonej historii do tej, jaką ma się prywatnie.

Opłaca się więc nawiązać współpracę z SDP Finanse. Podczas pierwszego spotkania zostaną zaprezentowane sprawy priorytetowe, czyli 7 głównych punktów, jakie należy robić, żeby otrzymać najlepszy kredyt. Będą to: sprawdzanie zdolności kredytowej, dobór nieruchomości, spisanie wniosków z doradcą kredytowym, wysłanie wniosku do banku, otrzymanie kredytu na mieszkanie, podpisanie umowy kredytowej z osobą zatrudnioną w banku a także uruchomienie kredytu na mieszkanie. Od tego trzeba zacząć, aby procedura przebiegła sprawnie.

Dodaj komentarz