W jaki sposób zadbać o chorego czworonoga?

Zwierzęta

Autor:

Powiada się, iż pies to pierwszorzędny przyjaciel człowieka – od kiedy zwierzęta te ostały udomowione i od kiedy akompaniują człowiekowi poprawnie w każdej chwili, właśnie tak zwykle są przez nas nazywane. Jednakże nie brakuje wyjątków, jakie nie potwierdzałyby pewnej reguły – to, iż bardzo w wielu przypadkach psy są dla nas niczym członek rodziny nie oznacza, że każdy traktuje je tak samo – z adekwatną odpowiedzialnością oraz szacunkiem. To kłopotliwe zdarzają się sytuacje, iż człowiek nie szanuje drugiego życia – nie twierdzi, że zwierzę, a w tym wypadku pies może mieć uczucia – może czuć tak samo jak człowiek, upajać się oraz cierpieć. Przez takich naturalnie ludzi powstawać powinni obiekty takie jak schroniska dla psów.

Chociaż są to miejsca stworzone żeby im pomóc, wszyscy wiemy, iż realia bywają nieco inne, a trafiające do schroniska dla zwierzaków lub typowego schroniska dla psów czworonogi, niekoniecznie traktowane są tak jak powinny. Jedni pomagają – inni jeszcze o wiele bardziej krzywdzą. Pewne jest jednak jedno – każde żywe stworzenie powinno być otoczone adekwatną opieką. Niestety wielu ludzi w ogóle to nie obchodzi i sugerują, że pies czy też poradzi sobie sam, lub najzwyczajniej w świecie nie należałoby jest w ogóle zawracać sobie głowy nim.

Decyzja o przyjęciu do grona rodziny nowego członka – czworonoga to decyzja nadzwyczaj zagmatwana. Dla niektórych ludzi oczywiście nie jest to skomplikowane, spontanicznie podejmują decyzję i dają czworonoga do domu co jest rozległym okazem nieodpowiedzialności, bo do tego należy się porządnie przygotować, przynajmniej od sprawy technicznej, nie mówiąc już o teorii, innymi słowy o tym, że trzeba wiedzieć co pies pożąda.

Wydaje się, że nie jest to nic dziwacznego – wielu ludzi ma psy, wielu ludzi się nimi opiekuje, a jakkolwiek takie słodkie stworzenia nie mogą uczynić nam dużo kłopotu – wtedy wypróbuj zaćma u psa. Inni dają poradę w następstwie tego my także damy – niestety jest to błędne myślenie. Posiadanie czworonoga oraz opieka nad nim to niemały kawałek chleba – jest to czasami nadzwyczaj zagmatwany orzech do zgryzienia, a wszystko okazuje się, kiedy pupil znajdzie się w stworzonym przez nas domu na stałe.

Komentarze do wpisu:

  1. Irisia88 pisze:

    Mój piesio na wakacjach często gania za małymi zwierzakami. Potrafi nawet wyniuchać szczura i za nim gonić, czego nienawidzę i staram się jak najszybciej reagować. Do tej pory w miejscach gdzie mogły gromadzić się szczury deratyzacja była przeprowadzana systematycznie. Mam nadzieje, że tak zostanie.

Dodaj komentarz