W jaki sposób utworzyć kompetentną ulotkę firmy?

Komputery

Autor:

Bardzo w szeregu przypadków napotykamy na ulicach kolporterów ulotek. Z reguły bierzemy dawaną nam kartkę papieru oraz nie zawsze nawet odczytując jej treść, wyrzucamy ją do kosza. Jednak na ulotkach znajduje się wiele atrakcyjnych wiadomości. W sezonie wakacyjnym w ten sposób reklamują się różnorodne szkoły. Dużo nowo otwartych korporacji decyduje się na tego typu promocję. Ulotki często upraszczają nam życie, w owym czasie kiedy mamy je pod ręką. Jeżeli zawierają przydatny adres lub ewentualnie telefon danej firmy, nie musimy już poszukiwać go w internecie czy przez informację telefoniczną. To pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu. Co jednak sprawia, że w większości wypadków wyrzucamy ulotki, nawet ich nie przeczytawszy?

Przede wszystkim ich zła forma oraz kiepskie wykonanie. Znaczenie ma drukarnia i machiny oraz tonery drukarek jakie używają. Nikogo nie zachęcą te w dużym formacie, które zajmą w torebce czy kieszeni bezmiar miejsca. Oprócz tego wybitnie nieraz są wykonane w nieciekawy i oklepany sposób. Albowiem ich rolą jest reklama, innymi słowy zaciekawienie potencjalnego klienta, ich projekt powinien być najzwyczajniej w świecie niespotykany. Z całą pewnością zapoznamy się z treścią ulotki, jaka zaintryguje nas niezwykłym hasłem.

Ważne jest też, aby tekst nie był zanadto długi, bo wtenczas z pewnością jednostka obdarowana tą kartką papieru zrezygnuje z jego czytania. Jeżeli sami jesteśmy właścicielami firmy, która pragnie promować się w ten sposób, przed wizytą w drukarni, powinniśmy skonsultować się z agencją reklamową. Jej specjaliści pomogą w wymyśleniu chwytliwego hasła, a również przedstawią nam projekt graficzny ulotki. Przy ich wytwarzaniu istotne są tak wydawałoby się mało ważne niuanse, jak dobór odcieni. Jednak także w ten sposób możemy oddziaływać na kontrahenta, a co za tym idzie, zapadać mu w pamięć.

Też rozkład treści musi być słuszny, tak by wolno było szybko odnaleźć interesujące nas fakty, w tym dane teleadresowe. Niebanalna forma ulotki również jest mile widziana, albowiem robi odpowiednie wrażenie i wpływa na rozpoznawalność. W końcu najistotniejsze jest ,by nasza idealna ulotka spełniła swoją funkcję jaką jest dostarczenie informacji o firmie oraz jej działalności do dobrych odbiorców.

Dodaj komentarz