W jaki sposób poprawić wygląd powiek oraz oczu?

Moda & Uroda

Autor:

Trafny makijaż oczu to najtrudniejszy z etapów kompletnej sztuki upiększania twarzy. Do jego wykonania potrzeba albowiem nie tylko wprawy, jednak także odrobiny fachowej wiedzy. Jeżeli poprawnie dostosujemy odcienie i kreski do tęczówki stworzonego przez nas oka i kształtu powiek, dopuszczalne jest osiągnięcie autentycznej metamorfozy. Właściwie dostosowane kolory cieni i kredek optycznie otwierają oczy, uwydatniają ich barwę i bardzo dobrze ożywiają całą naszą idealną twarz. Umiejętny rysunek kreski tudzież, koryguje kształt oka, a stosowna szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet w najwyższym stopniu niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim należy wybierać kolory zimne. Mogą to być róże, beże, brązy, szarości, srebrzystości oraz granaty. Tęczówka zielona świetnie współgra z kolorem wrzosowym, purpurowym oraz fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych należałoby zdecydować się na kredkę brązową bądź też brunatną. Piękno interesujących oczu brązowych najpoprawniej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane bądź też oliwkowe – nieraz jednakże przyda się lifting powiek. Czaru i wdzięku doda grafitowa kredka. Codzienna poprawa urody to sprawa pierwszorzędna dla pań, wyruszających o poranku do pracy.

Makijaż, w jakim zjawiamy się w firmie, czy biurze nie powinien być nazbyt widoczny oraz ordynarny, a jego zadaniem jest jedynie dyskretnie podkreślać plusy naszej klarownej urody i sprytnie ukrywać istniejące mankamenty natury. Najistotniejszą sprawą naturalnego makijażu jest gładka cera. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie podkładu do posiadanej karnacji i kolorytu skóry. W celu zatuszowania ewentualnych wyprysków lub też cieni pod oczami, wypada zastosować korektor, pomnąc żeby jego barwa była o odcień jaśniejsza od nałożonego fluidu. Na dzień znacznie porządniej nadają się jaśniejsze cienie do powiek.

Wolno wybrać na przykład kolory beżowe, brzoskwiniowe, czy czułe szarości. Ważne jest także obłaskawienie, w szeregu przypadków niesfornych brwi. Jeśli są krzaczaste oraz gęste, można użyć bezbarwnego żelu, który uporządkuje je we dobry sposób. Brwi delikatne oraz jasne należy przyciemnić nieco kredką bądź też cieniem do powiek. Na zakończenie tuszujemy rzęsy oraz nakładamy trochę delikatnej pomadki na usta.

Dodaj komentarz