Spanie – którą pościel zakupić, aby spać zdrowo?

Zakupy

Autor:

Ogólnie rzecz biorąc wełna ma dwie newralgiczne właściwości- zimą ogrzewa nasze ciało, a latem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera ponad miarę do ciała śpiącej figury, co zapobiega nieodpowiedniej izolacji cieplnej. Wskutek tego w zimne noce nie będziemy odczuwać chłodu, bo warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel aksamitna to również wchłanianie wilgotności wydzielanej przez człowieka.

Naturalna absorpcja potu sprawia, iż dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgoci. Dodatkowo po nieprzyjemnym zapachu potu nie zostaje nawet drobny ślad. Wszystko wchłaniane jest poprzez pościel. Środowisko senne, w którym się znajdujemy to istotna funkcja jakiegokolwiek pomieszczenia. Niewielu z nas jednakże zdaje sprawę z tego, w jakim stopniu oraz jakie następstwa niosą za sobą niedobrze dobrane do indywidualnych potrzeb materiały, pod jakimi śpimy. Nie uświadamiamy sobie również, że nieprzyjemne zapachy wydzielające się z ciała potrafią zakłócić skonstruowany przez nas sen w symptomatyczny sposób. Pomocniczym walorem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, jaka nie pozwala, żeby pobrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Często okazuje się idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ zabija wszystkie drobnoustroje oraz roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za uczulenia skórne oraz trudności powiązane z układem oddechowym. Zapobiega sporej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków i drobnoustrojów. Tu jedwabne poszewki na poduszki – silk niweluje też destrukcyjne działanie jonów dodatnich poprzez zastąpienie ich jonami ujemnymi, przymiotniki symptomatyczne każdego ludzkiego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, usuwa nadpobudliwość nerwową, a także wzmacnia odporność organizmu. To naturalnie dzięki temu jesteśmy mniej podatni na bakterie oraz wirusy, doprowadzające w większości wypadków do znacznych schorzeń reumatologicznych i neurologicznych. W wypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny głównie za nasze cierpienie i chroniczne skurcze. Jeśli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, przez pobudzenie zakończeń nerwowych, działa profilaktycznie na stworzony przez nas organizm.

Dodaj komentarz