Skoki spadochronowe oraz szkolenia AFF – tandem lub solo?

Rozrywka

Autor:

Pełnia szkolenia nie polega na samym skakaniu, nie jest tu przekazywana wyłącznie wiedza praktyczna. Szkolenie obejmuje mnóstwo torii, na jakiej oparte są skoki spadochronowe – wypróbuj SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Wszystkie kursy przeprowadzane są odnośnie wysokości 3, a także 4 tysięcy metrów nad pułapem morza, z jakiej realizowane są skoki z samolotu. Spadochron, jaki jest tutaj używany nosi nazwę latające skrzydło, a świadczy to, że otwiera się on samoczynnie tuż po wyskoczeniu z samolotu. Nie są to skoki w tandemie, w następstwie tego asekuracja od samego początku jest niezmiernie znacząca. Z reguły czas luźnego spadania określony jest jako 45-50 sekund. Kompletne szkolenie AFF mieści siedem skoków. Pomiędzy pierwszym, a trzecim skokiem student jest już ubezpieczony przez dwóch innych instruktorów. Kiedy tak właściwie dochodzi do skoków numer cztery, aż do ostatniego siódmego, asekuruje już tylko jeden instruktor.

Wszystkie czynności ze strony instruktorów są wykonywane bardzo starannie, z najogromniejszą dbałością o obronność ucznia i solidne przygotowanie. Cena kursu nadzorowania czasu powolnego spadania wynosi, w zależności od aeroklubu, który go prowadzi, około kilka tysięcy złotych. Suma ta nie zawiera pozycji skoki w tandemie, jednakże gwarantuje zarówno kurs praktyczny, jak i teoretyczny, w których to zawarte jest też dogłębne poznanie studenta z aerodynamiką spadochronowej czaszy.

Niezwykle ważną częścią jest także dogłębne wyjaśnienie sposobu, w jaki działają urządzenia, jakie otwierają zapasowy spadochron, jakiego system koordynacji nazywany jest Cypres oraz gwarantuje on całkowitą kontrolę parametrów lotu skoczka oraz otworzenie spadochronu zapasowego w najodpowiedniejszym momencie w wypadku, kiedy główny spadochron nie został otwarty, bez względu na powód. Skoki spadochronowe to nie jedynie kolosalna przyjemność, jednakowoż również duża odpowiedzialność. Kurs wyjaśnia też dogłębnie technologię lądowania na czaszy spadochronu, a również całego lotu, co jest nadzwyczaj ważne dla osób innowacyjnych, jak oraz tych, które pragną ciągnąć w przyszłości skoki spadochronowe.

Dodaj komentarz