Rozwód oraz alimenty – wsparcie prawnika

Usługi

Autor:

Rodzice na ogół chcieliby dla własnych dzieci kariery prawniczej. Jednakowoż równocześnie w stworzonym przez nas kraju zaufanie do adwokatów cały czas maleje. Dotyczy to również adwokatów, chociaż dawniej wśród zawodów jurydycznych cieszyły się najogromniejszym zaufaniem. Wynikało to z faktu, że adwokaci kojarzyli się z obrońcami opozycjonistów, co wywierało do nich sympatię. Po przemianach ustrojowych spostrzegamy to właśnie dzięki mediom, że adwokaci bronią nie zawsze kultowych osób publicznych. Mecenas pomaga niemniej jednak konsumentowi w imię prawa, wedle jakiego każdy ma do takiej obrony prawo, niezależnie od własnego stosunku do popełnionego przez niego czynu.

Choć jakikolwiek adwokat powinien przestrzegać zasad etyki adwokackiej zawartej w Kodeksie Etyki Adwokackiej, to jednak nie wystarcza, żebyśmy im ufali. Kodeks ten mówi przejrzyście, iż stosunek konsumenta oparty jest na zaufaniu oraz adwokat powinien zakończyć współpracę z konsumentem jeśli ten stracił to zaufanie. Interesujące, ilu mecenasów istotnie zdecyduje się to robić w takiej sytuacji? Starożytni jak mieli w tym przypadku rację. Nieznajomość prawa standardowo szkodzi, bo nie jest żadnym wyjaśnieniem, gdy popełni się czyn niedozwolony, stojący w sprzeczności z jakimś aktem prawnym. Nie sposób niemniej jednak zaznajomić całego prawa obowiązującego w danym kraju. Też prawnicy specjalizują się w wskazanych jego dyscyplinach. I tak nawet skuteczny adwokat łódź skupia się albo na przepisach prawa karnego, lub na sprawach rozpatrywanych przez sądy rodzinne i tak dalej.

Zwykłemu człowiekowi wybitnie łatwo wejść w konflikt z prawem, bo, jak wspomniałam, gąszcz przepisów jest w zasadzie nie do ogarnięcia. Kiedy już tak się zdarzy bezsprzecznie warto poszukać pomocy kogoś takiego, jak adwokat. Nie tylko pomoże nam w pełni zrozumieć problem, w jakim się znaleźliśmy, jednakowoż może sprawnie przeprowadzić nas przez meandry potencjalnego procesu karnego. Koszt, jaki to za sobą niesie i tak może być znacznie niższy, aniżeli bez takiego fachowego wsparcia. Prawnik ma okazję przydać się nam w bynajmniej oczekiwanym momencie. Należałoby znać prawo w miarę możliwości. Jednakowoż warto też uwierzyć fachowcowi, kiedy już zajdzie taka potrzeba.

Dodaj komentarz