Pyszny trunek, jaki kojarzy się z letnim odpoczynkiem – Pina Colada

Rozrywka

Autor:

Na stronie tematycznej Tragos Del Mundo w towarzystwie bardzo wielu przepisów przedstawiony został ten na smaczny trunek, jaki kojarzy się z wakacjami. Jest nim Pina Colada. Pina Colada to trunek nad wyraz sławny na Karaibach. Popularność zyskał w 1979 roku, za sprawą hitu The Pina Colada Song, w aranżacji Ruperta Holmesa. Sam sposób przygotowania trunku jest nad wyraz nieskomplikowany. Można go znaleźć na oficjalnej liście trunków International Bartenders Associaton. Niektórzy do podstawowego przepisu dodają nieco więcej Malibu, dużo uzależnione jest od własnych odczuć smakowych. Nierzadko dodawany jest także sok z ananasa, w zastępstwie cząstek owocowych. Elementy potrzebne do przygotowania piña colada trago to: czterdzieści pięć mililitrów malibu, czterdzieści pięć mililitrów mleka kokosowego, 90 ml soku z ananasa, plus trzy kostki lodu.

Naszykowanie Pina Colady nie zajmie sporo czasu. Trzeba włożyć lód do miksera a także wlać konkretne składniki: rum, mleko kokosowe plus sok ananasowy. Wszystko należy mieszać aż lód nie zostanie precyzyjnie rozdrobniony. Powoli trzeba wlać cały płyn bez piany do szklanki. Szkło do jakiego wlewa się piña colada można przyozdobić cząstką ananasa. Pina Colada to trunek, jaki prezentuje się doskonale. W sieci można odnaleźć parę przepisów na jego przygotowanie.

Tymczasem, ten podany na blogu Tragos Del Mundo zalicza się do łatwych, a jednocześnie szczególnie dobrze prezentujących się. „Przecedzony ananas” to maksymalnie smaczny, słodki karaibski koktajl z alkoholem. Przyrządzany jest z białego rumu, jaki jest wiodącym składnikiem. Klasycznie trunek ten trzeba podać z lodem, plastrem cytryny, a także plasterkiem ananasa. W nieco urozmaiconej odmianie Pina Coladę podaje się w wydrążonym ananasie. Aby uzyskać delikatną wersję drinka, wszystkie składniki opłaca się umieścić w blenderze. To pozwoli na jego ciekawszą prezencję. Walory smakowe będą nie do podważenia.

Dodaj komentarz