Przewodnik po hulajnogach elektrycznych

Dom i Wystrój

Autor:

Jest to ostateczny przewodnik po hulajnogach elektrycznych. Jest to punkt wyjścia dla wszystkich informacji na temat ich historii, różnych komponentów, dojazdów do pracy, prawa, bezpieczeństwa, konserwacji i wymiany hulajnóg. Nie jesteś pewien, czy jesteś we właściwym miejscu? Zaraz się o tym przekonasz. Czytaj dalej. http://www.jaw.pl/2018/11/hulajnoga-elektryczna-srodek-transportu-czy-tylko-gadzet/


Chwila, hulajnogi elektryczne to nie zabawki? Elektryczne hulajnogi, jak Razor z 1990 roku, mają dwa koła, platforma zwana pokład, i kierownicy do sterowania. Różnią się one od niezmotoryzowanych hulajnóg z lat 90. ze względu na dodanie baterii, elektroniki, większe (często wypełnione powietrzem) opony i silnik elektryczny.


Chociaż większość hulajnóg są przeznaczone do jazdy podczas stania na pokładzie, niektóre hulajnogi mogą być przekształcone w siedzące hulajnogi elektryczne z opcjonalnymi akcesoriami. Ostatnio nastąpił ogromny wzrost zainteresowania hulajnogami – głównie napędzany ich notorycznym wprowadzaniem z dnia na dzień do miast przez firmy udostępniające hulajnogi, takie jak Lime i Bolt.


Współużytkowanie skuterów zwiększyło ogólną świadomość społeczną mikromobilności i napędzało rozwój rynku osobistego. Eksplozja rynku osobistego doprowadziła do importu setek różnych modeli skuterów elektrycznych przez ogromną liczbę różnych marek.C hociaż większość firm produkuje hulajnogi elektryczne dla dorosłych, niektóre firmy – zwłaszcza Razor – kierują je na rynek dzieci i młodzieży.


Elektryczne hulajnogi dla dorosłych

Elektryczne hulajnogi dla dorosłych są najczęstszym rodzajem hulajnóg dostępnych na rynku. Różnią się one od elektrycznych hulajnogi przeznaczonych dla dzieci, ponieważ mają większą nośność, zazwyczaj około 220 funtów (100 kg), mocniejsze silniki, większa bateria, większy pokład i wyższy trzon. Elektryczne hulajnogi przeznaczone dla dorosłych również mają tendencję do kosztowania co najmniej 300 dolarów, podczas gdy elektryczne hulajnogi przeznaczone dla dzieci mogą być zazwyczaj miał za mniej niż 200 dolarów.


Popularnymi marki elektrycznych hulajnóg dla dorosłych są: Boosted, Glion, GoTrax, Xiaomi, Swagtron, Zero, i Fluid FreeRide, Kaabo, i MiniMotors. Niektóre godne uwagi modele to Xiaomi Mi M365, Dualtron, Wide Wheel, Zero 10X, Boosted Rev i Wolf Warrior 11.Typowy dorosły skuter waży poniżej 30 funtów, ma 250-watowy silnik, 250 watogodzinny akumulator litowo-jonowy, ma maksymalną prędkość 15 mph, zasięg 10 mil i kosztuje około 500 dolarów. Elektryczne hulajnogi dla dzieci. Elektryczne hulajnogi przeznaczone dla dzieci lub nastolatków są zazwyczaj mniejsze, lżejsze i tańsze niż ich odpowiedniki dla dorosłych. Są one często wykonane z mniej trwałych materiałów, takich jak plastik, mają słabe silniki, a nawet mogą zawierać akumulatory kwasowo-ołowiowe o niskiej gęstości energii.

Warto zauważyć, że hulajnogi elektryczne dla dzieci nie są zazwyczaj dużo więcej niż zabawki i powinny być używane jako takie. Nie powinny być używane do jazdy na drogach publicznych lub jeździć przez dorosłych. Niektóre popularne marki hulajnóg elektrycznych dla dzieci to: Razor i Jetson. Typowa dziecięca hulajnoga elektryczna waży około 20 funtów, ma 150-watowy silnik, 100 watogodzinny akumulator (albo szczelny kwas ołowiowy lub litowo-jonowy), zasięg 3 mil i kosztuje około 200 dolarów.


Uwaga: Większe lub wyższe nastolatki powinny korzystać z dorosłych hulajnóg elektrycznych, ponieważ dziecięca hulajnoga będzie prawdopodobnie zbyt mała. Siedzenia w elektrycznej hulajnodze są przede wszystkim dla dorosłych i wykonane, aby dłuższe przejażdżki bardziej komfortowe. Większość hulajnóg elektrycznych nie posiadają siedzisk, ale wiele z nich ma opcjonalne załączniki siedzenia, które są sprzedawane jako oddzielne akcesoria.

Znakiem rozpoznawczym nowoczesnej e-hulajnogi jest jego zdolność do składania – co czyni ją zarówno łatwym do przenoszenia i wygodnym do przechowywania sprzętem. Jest to główna zaleta składanych hulajnóg elektrycznych, w porównaniu do rowerów elektrycznych. Kiedy siedzenie jest dodawany do hulajnogi elektrycznej, to zazwyczaj eliminuje jego zdolność do składania i, w naszych oczach, zmniejsza wiele zalet składanych hulajnóg elektrycznych.


Jeśli masz potrzebę hulajnogi z siedzeniem, a następnie można rozważyć rower elektryczny zamiast. Rowery elektryczne są zazwyczaj łatwiejsze do jazdy, szybsze i wygodniejsze na dłuższych dystansach. Nie można ich złożyć w celu łatwiejszego przenoszenia – ale nie można też złożyć siedzącą hulajnogę elektryczną.


Podział (wszystkich części) hulajnogi elektrycznej

Części hulajnogi elektrycznej. Hulajnogi elektryczne mają garść różnych części, ale główne z nich to: baterie, hamulce, kontroler, pokład, kierownica, światła, silnik, trzon, zawieszenie i opony. Baterie Zestawy baterii składają się z wielu indywidualnych ogniw, które są montowane razem.


Baterie są „zbiornik gazu” z elektrycznej hulajnogi. Przechowują one energię, która jest zużywana przez silnik elektryczny i inne akcesoria, w tym światła. Większość hulajnóg elektrycznych będzie miał zestaw baterii składający się z ogniw litowo-jonowych baterii, choć niektóre elektryczne hulajnogi dla dzieci i innych niedrogich skuterów rzeczywiście mają ołowiano-kwasowe baterie.


Baterie są oceniane w watogodzinach, w skrócie Wh, co jest miarą ich pojemności. Pojemność baterii jest jednym z ważnych czynników, które określają zasięg skutera elektrycznego. Typowy budżet skuter będzie miał pojemność około 250 watogodzin, podczas gdy hulajnogi potworów mogą mieć pojemność prawie 3000 watogodzin. Dowiedz się więcej: przewodnik techniczny do akumulatorów skuterów elektrycznych.


Hamulce

System hamulcowy jakości, takich jak hamulec tarczowy zdjęcie powyżej, jest niezbędne do pozostania bezpieczne i w kontroli podczas jazdy na hulajnodze elektryczej. Podobnie jak te w samochodzie lub rowerze, hamulce są co spowolnić skuter elektryczny w dół. Hamulce elektryczne hulajnogi można podzielić na dwie kategorie: mechaniczne i elektroniczne.
Mechaniczne systemy hamulcowe są te, które opierają się na fizycznym mechanizmie, aby spowolnić skuter i są: tarcza, bęben, i hamulców nożnych. Elektroniczne systemy hamulcowe polegają na wykorzystaniu samego silnika do hamowania i obejmują ściśle elektroniczne i regeneracyjne systemy hamulcowe.

Dodaj komentarz