Przedszkole – pierwszy raz z rówieśnikami

Nauka

Autor:

Nasze latorośle jesteśmy w stanie wychowywać na nadzwyczaj wiele sposobów. W jaki sposób wielu jest ludzi, tak dużo jest rozmaitych sposobów na to, żeby pokierować rozwojem i życiem naszych dzieci. Jedni wolą w swojej rodzinie mieć przede wszystkim dyscyplinę, jaka ma dawać dowód między innymi na dyscyplinę, inni zaś kierują się o wiele bardziej w kierunku bezstresowego wykształcenia. Skupiając się na tej drugiej metodzie, dobrze jest zastanowić się nad jej mocnymi i słabymi elementami. Dziecko, które jest wychowywane z zastosowaniem kolosalnej dyscypliny, a do tego, jakie ma surowe kary oraz jest na przykład bite pasem na przewinienia ma prawo być zastraszone, niepewne siebie lub ewentualnie odreagowywać stres domowy na przykład w szkole, na rówieśnikach. Zaś przy wychowaniu bezstresowym nie powinno być takich spraw, dziecko nie jest bite, kary są ograniczone do minimum oraz na ogół ograniczają się do karnego kocyka lub ewentualnie wysłaniu dziecka do pokoju w celu przemyślenia swojego zachowania. Mimo to takie wychowywanie dzieci również niesie za sobą pewnie konsekwencje. Takie dzieci nieraz później mają mniejszy szacunek do rodziców, są bardziej rozpieszczone, rozwydrzone, im są starsze, tym trudniej jest nad nimi zapanować.

W dodatku, wychowanie ich może w następnej kolejności robić się coraz trudniejsze, takie dzieci nie mają hamulców, jeśli gra toczy się o ich zachowanie, są przekonane, że wolno im wszystko, właśnie dlatego warto posłać dziecko do przedszkola – Różany Ogródek – przedszkole mokotów. W wychowywaniu niemowlaka należy pamiętać nie tylko o dbaniu o jego sferę uczuciową, jednak także o rozwój dogłębny. Rozległa część rodziców myśli, iż edukacja dziecka inauguruje się dopiero w przedszkolu. Jakkolwiek tak w samej rzeczy podwaliny pod tę edukację kładą rodzice, doglądając o rozwój intelektualny dziecka. To od nich w kolosalnej mierze zależy to, jak pociecha będzie radzić sobie w szkole. Co niektórym ma okazję wydawać się niedorzeczne to, aby już w wychowaniu bobasa myśleć o jego dyscyplinie intelektualnej.

Jednak jak głosi psychologia rozwój dogłębny dziecka jest procesem, który rozpoczyna się już w pierwszych dniach życia. Trudno wymagać, aby w tak wczesnym okresie życia oddać dziecko w ręce pedagogów. To naturalnie rodzice muszą wcielić się w rolę pedagogów. Rodzi się w tym miejscu zapytanie jak to zrobić. Otóż kwestia jest prosta: mówić, mówić i jeszcze raz mówić. Nawet dzidziusiowi, który w jaki sposób sama nazwa wskazuje nic nie mówi wypada bez ustanku coś opowiadać. Wpłynie to pozytywnie na zdolność językową dziecka. Oznacza to, iż wcześnie rozpocznie mówić i szybciej używać zagmatwanych struktur gramatyczno-leksykalnych. Co więcej, mówienie do dziecka wpływa to pozytywnie na procesy myślowe oraz dzięki temu w przyszłości będzie ono lepiej przyswajać wiedzę.

Dodaj komentarz