Propozycje na niebanalne trunki, jakie można znaleźć na blogu Tragos Del Mundo

Sport & Turystyka

Autor:

Pomysły na niebanalne trunki, jakie można znaleźć na stronie Tragos Del Mundo warto faktycznie wypróbować. Wtedy wniesie się trochę świeżości do menu alkoholi, jakie się zwykle pije, a dodatkowo da się jak najlepiej zaskoczyć swoich gości. Wystarczy na przykład spojrzeć pod adres https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/, aby dowiedzieć się, jak wykonać tradycyjną i cechującą się wyrazistym smakiem pochodząca z Chile Burgundię. Burgund to trunek z czerwonym winem oraz truskawkami. Należy naszykować go w dużym dzbanie. Trzeba przyznać, że jest to oryginalna propozycja, idealna na gorące dni. To trunek orzeźwiający.

Można go zrobić na początku lata, w czasie sezonu na truskawki. Smakosz musi zwrócić uwagę na to, aby nie zjadać za dużo owoców z tego trunku, gdyż nasiąknięte alkoholem mogą szybko odurzyć. Przepis na Burgundię jest prosty do zrobienia. Wynika to z tego, że posiada mało składników. Do wykonania wakacyjnego, chilijskiego trunku potrzebne są: butelka czerwonego wina, pół kilograma truskawek, kosteczki lodu i mała łyżka cukru. Na początku płucze się oraz sieka owoce. W następnej kolejności, miesza się je z cukrem i odkłada na pół godziny. Do słoika trzeba wlać wino oraz macerowane owoce. To wszystko trzeba wymieszać i wlać do dzbana.

Uprzednio, dodając do dzbana parę kostek lodu, aby napój ochłodzić. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które mają chęć zasmakować w wakacje czegoś nowego. Można też zdecydować się na pozostałe napoje, opisane na Tragos Del Mundo. Jest to z kolei propozycja na deszczowe oraz zimne dni wino żeglarskie polepszy nastrój. Nie można pomijać pięciu podstawowych elementów w jego przygotowaniu: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu oraz cukru. Najczęściej do przygotowania Navegado wykorzystuje się młode wina z owoców, jakimi są Merlot czy Syrah. Wśród przypraw dodaje się: gałkę muszkatołową, imbir, kardamon, liście czerwonej róży.

Dodaj komentarz