Problemy na drodze – pomoc drogowa oraz oświadczenia dla ubezpieczycieli

Motoryzacja i Transport

Autor:

W czasie wypadku samochodowego, kiedy tak właściwie to okazaliśmy się poszkodowanym, to z pewnością chcielibyśmy zdobyć odszkodowanie. Dlatego w takim momencie musimy zadbać o wykonanie słusznej procedury. Dotyczy ona na przykład wypisania oświadczenia o wypadku samochodowym. Dzięki temu będzie możliwość ukazania kolizji, która wystąpiła, jak oraz poszkodowanego, jaki ma zdobyć danego odszkodowanie.

Zachodzi taka procedura w czasie, kiedy nie decydujemy się na wzywanie policji, inaczej w trakcie mniejszych kolizji, która nie stworzyła poszkodowanych. Zakład ubezpieczeń będzie wymagał od nas należytych danych, abyśmy uzyskali odszkodowanie. Wskutek tego musimy wnikliwie przekazać mu dane traktujące kierującego samochodem, dane dotyczące pojazdu, numery polisy, nazwa oraz adres zakładu ubezpieczeń, z którym właściciel pojazdu ma podpisaną umowę ubezpieczenia. Jeśli w taki sposób będziemy starali się zadbać o ubezpieczenie, to z pewnością porządnie na tym wyjdziemy.

To właśnie dzięki temu w szybszym terminie będziemy w stanie oczekiwać o pozyskanie odszkodowania, jakie będziemy mogli wykorzystać na naprawę samochodu. Wypadki automobilowe są chlebem powszednim, dlatego należałoby będzie starać się zawsze mieć w samochodzie druk oświadczenia wypadku. To właśnie dzięki niemu będziemy w stanie wszystko ustali, kompletny przebieg danej kolizji, jak i obliczyć uczestników takiego wypadku samochodowego – Ty natomiast sprawdź https://katowicepomocdrogowa.pl/. Trzeba jednakże zwrócić uwagę na wiadomości, które powinno posiadać oświadczenie o okolicznościach wydarzenia.

W nim musi być zawarty opis miejsca wydarzenia-inaczej skrzyżowanie, ulicę, nr mieszkania. Poza tym należy zaprezentować nim dokładne dane kierowcy. W szczególe PESEL, adres, imię i nazwisko, kategorię prawa jazdy. Ważne są także dane identyfikujące auta, innymi słowy numery rejestracyjne. Poza tym powinniśmy zadbać o to, by na oświadczeniu odnajdowały się numery polisy, jak oraz nazwa ubezpieczyciela, opis uszkodzenia samochodów, data, numer oraz narząd wydający prawo jazdy. Na takim oświadczeniu wskazujemy także osobę, jaka ponosi winę za zdarzenie. W razie jakichkolwiek niejasności musimy postarać się o wezwanie policji, która będzie mogła ustalić rannego wypadu samochodowego.

Dodaj komentarz