Pliki w chmurze – czy warto?

Komputery

Autor:

Co to w ogóle jest sekwencer komputerowy? To urządzenie do pracy poza niekiedy rzeczywistym przeznaczone dla muzyków korzystających z systemu Windows. W sekwencerze nie gramy niczego na żywo, konstruujemy z uprzednio przygotowywanych próbek dźwięku. Czyli pojedynczych ciosów strun gitary, poszczególnych uderzeń bębnów, pianina, czegokolwiek. Później próbki, w bankach skończonych dźwięków otwieramy w sekwencerze i ustawiamy tak oznaczane noty na matrycy.

Wstawione noty, odtwarzają dźwięk pasujący dźwiękowi na swojej linii. Całość odbywa się bez obsługi MIDI oraz jest czystym próbkowaniem analogowym. Sekwencery służą przede wszystkim do tworzenia perkusji, nic niemniej jednak nie stoi na przeszkodzie by próbki brzmień nie były perkusyjne. Możemy sami nagrywając akordy, na przykład klawiszy, zapętlać dowolnie w sekwencerze, tworząc tym samym nowoczesne przyciągające brzmienia i wyniki. Próbka ma prawo być dowolnym dźwiękiem, nagranym w formacie nieskompresowanym. Gdzieś niemniej jednak trzeba nagrane przez nas pliki magazynować oraz tutaj mamy do wyboru bądź dyski zewnętrzne, lub dyski internetowe czy także odpowiednie serwery, które zezwalają na zapis istotnej ilości materiału i wykorzystywanie z niego w każdej chwili, w każdym miejscu na świecie oraz na każdym komputerze bez przymusów ciągłego noszenia ze sobą dysku. Coraz popularniejszym sposobem na odświeżenie wizerunku stworzonego przez nas starego komputera, stają się barwne, wymienne obudowy które z łatwością możemy zainstalować w naszym komputerze samodzielnie.

Proponowane w przeróżnych odcieniach, z pewnością wniosą trochę życia, do naszego szarego komputera. Już w czasie zakupu przenośnego laptopa, możemy dowiedzieć się czy jest przystosowany do tego, aby można było w nim samodzielnie uskutecznić zmiany obudowy. Wymiana trwa dokładnie kilka sekund, wystarczy zaledwie kilka ruchów, by stworzony przez nas dotychczas czarny komputer, stał się czerwony, różowy czy też biały. Pytanie niemniej jednak, czy obudowa jest rzeczywiście taka znacząca? Faktycznie, jesteśmy w stanie robić co chcemy, jakkolwiek bardziej istotne jest to, by zatroszczyć się o wnętrze peceta, a w głównej mierze dane jakie w nim przetrzymujemy.

W tym celu dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie na przykład z usługi cloud, czyli po prostu wirtualnych serwerów, na których jesteśmy w stanie przetrzymywać dane z komputera oraz powracać do nich kiedy tak właściwie tylko pragniemy, z miejsca jakiego tylko pragniemy, niekoniecznie z stworzonego przez nas komputera – więcej na co to jest chmura internetowa. Serwery w chmurze gwarantują logowanie wszędzie, wystarczy znać dane oraz już jesteśmy w stanie korzystać. W razie awarii naszego peceta dane nie znikną, a to powinno być dla nas najważniejsze.

Dodaj komentarz