Ogólnoświatowa sieć jako zalążek wiedzy i informacji

Reklama

Autor:

Internet jest dzisiaj rozważany za największe źródło wiadomości. Luźny dostęp do Internetu ma ponad jedna druga ludzkości. Internet to olbrzymia baza danych a informacje przekazywane za jego pośrednictwem są w stanie przyjmować postać zarówno tekstu, dźwięku jak i filmu.

Publiczna sieć jest jak ocean danych, a każdy użytkownik Internetu niczym rybak za pomocą sieci wyszukuje potrzebnych wiadomości. Zdarza się, że nawet amatorscy użytkownicy, jacy byli świadkami jakiś znaczących zdarzeń mają prawo pokazać światu wszelkiego rodzaju nagrania połączone z danym wydarzeniem. Ilość witryn internetowych zawartych w całej globalnej sieci jest tak duża, że nie sposób jej pokazać w liczbach. Witryny internetowe ze względu na informacje wolno dzielić i dzielić na różnorodne tematyki spośród których dominują wydarzenia na żywo oraz sport.

Co więcej dzięki Internetowi możemy być na bieżąco z wydarzeniami zachodzącymi regionalnie a nawet ważniejszymi zdarzeniami zachodzącymi globalnie, Internet to także perfekcyjne miejsce na wyrażenie własnych opinii i zareklamowanie samego siebie – https://lovebooks.pl. Mówi się, że środki masowego przekazu posiadają olbrzymią władzę. Nic w tym nadzwyczajnego skoro środki masowego przekazu są w stanie wykreować pogląd na świat jak i wpłynąć na istotne decyzje, chociażby takie jak wybory parlamentarne. Środki masowego przekazu to również w głównej mierze wiadomości, które w sposób okrojony i czytelny trafiają bezpośrednio do nas. Media to również rozrywka, bez jakiej nie mogłyby funkcjonować.

Oglądając telewizję czy też słuchając radia należałoby niemniej jednak kierować się własnym rozumem i sercem. Dobry słuchacz oraz obserwator to taki, który nie ulega presji ani mediów ani otoczenia, więc własne zdanie to najlepsza droga do zrozumienia powagi danej sprawy. Osoby podatne na sugestie innych są także podatne na działania mediów.

Najlepszym tego przykładem jest Rosja, gdzie dobre kierowanie społeczeństwem owocuje pomocniczymi zwolennikami w danej sprawie. W jaki sposób widać media mogą kreować wizerunek wielu zjawisk i otoczenia, które nas otacza. Nie zawsze idzie to w trafnym kierunku, ale należałoby także niekiedy zastanowić się nad tym, że świat nie występuje tylko w dwóch kolorach.

Dodaj komentarz