Niedrogie oraz działające tonery

Komputery

Autor:

Decydując się na osobistą domową drukarkę laserową, kierujemy się nie jedynie jakością. Znacząca jest także wygoda oraz koszty jej eksploatacji. Niestety powinniśmy liczyć się z tym, że chociaż drukarki laserowe są nadzwyczaj wydajne, to jednakże zakup oryginalnego tonera jest dosyć znaczącym wydatkiem. Choć proponowane przez producenta tonery są na pewno optymalne pod względem jakości, to jednakże rezygnujemy z niej, żeby zaoszczędzić. Na rynku dostępnych jest wiele tzw. tonerów alternatywnych. Można je zastosować w drukarce zamiast tych oryginalnych, jednak są o wiele tańsze.

Jeśli prawidłowo wybierzemy producenta tonerów opcjonalnych, to jakość druku nie powinna na tym wybitnie ucierpieć. Zakupić można np. toner zamienny nowy – hp m15w toner zamiennik. Taki rodzaj produkowany jest w fabrykach, zwykle w Chinach.

Jest fabrycznie zapakowany i oznaczony przez producenta. Ma podobną do oryginału konstrukcję, jednak przy jego produkcji zastosowano inne rozwiązania i materiały. Niestety tonery tego typu są do jednorazowego użytku i nie można ich regenerować. Kiedy decydujemy się na zakup oryginalnej prywatnej drukarki laserowej zwracamy szczególną uwagę na wiele składników. Firma powinna być mocna, drukarka powinna mieć jak najlepsze parametry techniczne a koszt eksploatacji ma obowiązek być jak najmniejszy. Drukarki laserowe są dość wydajne, jednak regularny zakup oryginalnego tonera to dosyć istotny koszt. Wobec tego również nieraz decydujemy się na kupno zdecydowanie tańszego zamiennika.

Na rynku dostępnych jest parę typów tonerów alternatywnych. Można zakupić toner zamienny fabrycznie nowy. Odpowiednim rozwiązaniem jest także toner zamienny remanufakturowany. Ich fabrykanci skupują oryginalne puste kasety, a później regerują je. Regeneracja ta polega na wymianie niektórych detalów, które zużyły się w trakcie eksploatacji. Do z reguły wymienianych detalów należą chip zliczający, bęben światłoczuły i listwa zbierająca. Po wymianie tych szczegółów toner napełnia się proszkiem i pakuje w pudełka producenta. Przed zapakowaniem każdy toner musi przejść pozytywnie właściwe testy jakości.

Komentarze do wpisu:

  1. Tomasz Wolny pisze:

    Sporo ludzi uważa, że zamienne tonery aby były dobre to muszą kosztować sporo. Prawda nie koniecznie jest taka. O ile większość ludzi przekonała się do zamienników, to nie każdy ufa tańszym markom. Wystarczy przeglądnąć ofertę zamiennych tonerów i zauważymy, że rozrzut cenowy jest ogromny. Warto poświęcić chwilkę na przeczytanie opinii o produkcie tańszym, a często otrzymamy równie dobry jakościowo produkt co ten droższy.

Dodaj komentarz