Naprawa pieca – kiedy przyda Ci się hydraulik?

Usługi

Autor:

Armatury wodno – kanalizacyjne w domu są nadzwyczaj istotne. Bardzo ciężko jest rozpocząć jakąkolwiek budowę bez doprowadzenia wody. Wtenczas trzeba ją dowozić na teren budowy w szczególnych baniakach, a nie ulega wątpliwości, iż bez wody nie da się budować. hydraulik zaleca na samym początku wykonanie projektu przyłącza wodnego oraz doprowadzenie wody na teren budowy. Woda na budowie nie kojarzy się wyłącznie z umyciem rąk czy zrobieniem sobie herbaty – jest ona bardzo cenny i niezbędnym materiałem. Wodą wolno zagęszczać podłoże jak i zmiękczać przy wykopie co jest niesłychanie ważne, jeżeli ktoś podejmuje się budowy domu metodą gospodarczą – prywatnymi siłami.

Ponadto woda jest jednym z newralgicznych składników betonu, więc niewykonalne jest bez niej wyprodukowanie betonu na zalanie fundamentów czy wylanie pierwszej warstwy posadzki. Projekt przyłącza wodnego powinien być wykonany przez osobę mającą odpowiednie uprawnienia w tym aspekcie. Są to uprawnienia budowlane wydawane przez Izbę Inżynierów oraz o konkretnej specjalizacji.

Dodatkowo powinny to być uprawnienia projektowe. W prawie każdym przedsiębiorstwie wodno-kanalizacyjnym jest taka postać, która absorbuje się tymi kwestiami. Nie jest to normalny hydraulik – instalator poznan. Jeśli projekt nie będzie ukończony przez osobę do tego upoważnioną pozostanie on odrzucony oraz nie będzie zgody na przyłączenie się do sieci wodociągowej. Średni koszt wykonania takiego projektu przyłącza do sieci wodociągowej to około 500 złotych. W kolejnym etapie kiedy mamy już zgodę wypada dokonać wykopu w celu ułożenia rur do wody.

Idealną głębokością na jakiej powinno się układać rury jest około 1,2-1,5 m. Jest to głębia poniżej tak oznaczanej strefy przemarzania, inaczej zabezpiecza rury poza budynkiem przed zamarznięciem oraz pęknięciem (wysadzeniem rur od wewnątrz w wyniku powstania lodu). W jaki sposób widać nie wszystko jest tak łatwe jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Rury odpływowe muszą być ułożone pod dobrym spadkiem, rury dopływowe na stosownej głębokości – o wszystkie te detale wypada zadbać na samym początku budowy, by w następnej kolejności nie pojawiły się nadzwyczaj kłopotliwe sytuacje.

Dodaj komentarz