Kiedy tak właściwie warto skorzystać z pomocy prawnika?

Usługi

Autor:

Prawo jest po to, aby nam sprzyjać. I nie istotne czy są to jakieś priorytety, uprawnienia bądź także zakazy i nakazy. Wszelkie przepisy mają za zadanie inaugurować ład oraz ład utrzymywać. Życie wedle zasad prawnych jest może mniej swobodne, jakkolwiek bardziej miarodajne, głównie jeżeli narzucone reguły gry są jasne oraz klarowne. Niestety, nie zawsze tak jest oraz należącą do nas winą nie są lenistwo czy też niechęć. Rozporządzeń prawnych jest tak niemało, że prawidłowo orientuje się w nich adwokat lub sędzia, czy radca. Ktoś, kto w ręku miał może tylko kodeks drogowy, niełatwo odnajdzie się wśród paragrafów prawa cywilnego, budowlanego, skarbowego lub windykacji należności. Nie wystarczy przeczytać jednej ustawy, żeby wiedzieć gdzie iść i z czym. Adwokat może nie zna wszystkich przepisów na pamięć, lecz wie gdzie wypatrywać oraz czego, a po latach praktyki przeważnie ma dosyć szczegółowe wyobrażenie o dowolnym wycinku prawa. Jest w stanie od ręki udostępnić nam porady czy też mężnie chronić w sądzie, praktycznie w każdej sprawie. Czy to rozwód, czy oskarżenie o popełnienie przestępstwa czy odwołanie od bezzasadnego stworzonym przez nas zdaniem zwolnienia z pracy.

Nikt nie jest wszechmogący, jednak kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wiedza. Im wiemy znacznie więcej, tym porządniej. To nie tylko teoria, jednak życiowa praktyka. Lekarz dysponujący szeroką zdają sobie sprawę z tego z większym prawdopodobieństwem postawi trafną i prędką diagnozę. Sędzia, znając wszelkie możliwe okoliczności sprawy jest w stanie wydać wyrok bardziej adekwatny do winy i należyty. Toteż kancelaria adwokacka zabrze broniąc swojego kontrahenta, sukces ma zagwarantowany nie wyłącznie w sytuacjach, kiedy niewinność oskarżonego jest niemal niewątpliwa, jednak w niemalże każdej sprawie, przy czym wymogiem jest nie wyłącznie obszerna wiedza odnośnie prawnych przepisów, lecz też dogłębna wiedza odnośnie sprawy.

Konsument, jeśli czuje się niesłusznie posądzony lub ewentualnie też za wszelką cenę pragnie uniknąć więzienia, nie powinien zatajać niczego przed swoim adwokatem. Jeśli liczymy na sukces, niebezużyteczna jest współpraca, a w związku z tym udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania, te wypowiedziane i przemilczane, dokładne sprawozdanie z okoliczności sprawy, udostępnienie wszystkich niezbędnych dowodów istotnych w danym przypadku, czyli wszystkiego co jest dla nas idealne lub może działać na naszą najlepszą niekorzyść. Jedynie taka obustronna, pełna współpraca może zaowocować z korzyścią dla nas.

Dodaj komentarz