Jakim sposobem dziś poszukiwać pracy?

Usługi

Autor:

Okres przedwczesnego macierzyństwa jest dla kobiet najogromniejszą radością. Niemniej jednak przychodzi moment, kiedy tak właściwie po miesiącach spędzonych w domu, czas powrócić do pracy. Nie ulega wątpliwości że nie jest to bezproblemowe. Trudności powiązanych z powrotem na ścieżkę zawodową może być parę. W kolosalnej mierze zależy to od zawodu.

Czasami wykonywana przed dłuższą przerwą praca, nie potrzebuje zbyt gigantycznego wysiłku intelektualnego, nawet jeżeli wracamy po kilkunastu miesiącach. Są niemniej jednak zawody, które, niestety, bez wcześniejszego przygotowania oraz wykucia „na blachę” oryginalnych zasad, mogą okazać się prawdziwą udręką po dłuższej absencji na swoim stanowisku. Mowa tutaj w głównej mierze o wszelkiej „robocie papierkowej”. Praca księgowego czy w ogólności pojęta praca biurowa to ta dyscyplina, w której nawet kilkumiesięczna absencja powoduje konieczność opanowania różnorodnego rodzaju przepisów, jakie jak wiadomo z miesiąca na miesiąc przetwarzają się niczym w kalejdoskopie.

Trochę łatwiej będą miały przedstawicielki trochę mniej skomplikowanych profesji, gdzie walka z przepisami oraz kodeksami nie jest dla nich chlebem powszednim. Niemniej jednak to nie jedyne kłopoty. Wiele kobiet w szeregu przypadków zastanawia się, czy będą w stanie pogodzić pracę z macierzyństwem. Czy w ogóle jest to dopuszczalne? A jeśli nie, to co wybrać? Co jest istotniejsze? Wymarzona praca, kariera zawodowa lub dziecko? W ostateczności „dziecko nie zając”, a prawidłowo płatna praca wprost przeciwnie. Przecież na nasze miejsce jest setka innych kandydatek oraz tylko czekają na okazję, żeby wygryźć nas z posady.

Niemniej jednak tak na właściwą sprawę wszystko da się ze sobą pogodzić. Wystarczy jedynie odrobina wiary i właściwej woli. W końcu nie grozi nam przecież szukanie pracy – tu pomoże oferty pracy. Faktem jest, że jeśli jesteśmy odpowiednimi pracownicami, nawet w przypadku zajścia w ciąże nie grożą nam żadne konsekwencje typu próba zwolnienia, szykanowania czy ponowna rekrutacja. Kłopot może stanowić przede wszystkim pogodzenie roli matki z rolą pracobiorcy. Ale w końcu nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli praca, jaką wykonujemy, sprawia nam mnóstwo satysfakcji oraz jesteśmy w odpowiedniej komitywie z przełożonym, na pewno dołoży on wszelkich starań, żeby ułatwić nam życie, przede wszystkim w początkowym okresie.

Dodaj komentarz