Jaki sprzęt możemy odszukać w siłowni?

Militaria i Sport

Autor:

W każdej siłowni ważny jest ekwipunek do ćwiczeń. Jak najbardziej jeśli pominiemy fakt, iż miejsce takie wyekwipowane jest w kilka atlasów, które też w swej konstrukcji przewidują wmontowanie dobrego miejsca ażeby usiąść, czy chociażby oprzeć się. Ławeczka taka może być zarówno umocowana na stałe, jak też może być detalem, jaki jesteśmy w stanie przenieść. Jest to przeważnie metalowa konstrukcja z miękkim, obitym skórą materiałem. Ważne aby materiał ów był sztywny oraz nie ulegał przesadnym wgnieceniom, albowiem to na nim się kładziemy, lub również na nim siadamy. Najprzyzwoiciej jeśli ławeczka taka jest tak skonstruowana, że wolno po części ją podnieść, tak że tworzy się coś w formie oparcia.

Wówczas to jesteśmy w stanie wykonać kilka akcesoryjnych ćwiczeń, na inne partie mięśni. Koniecznym detalem tego rodzaju oprzyrządowania są chociaż dwa statywy, jakich wysokość możemy regulować – sprawdź też orbitrek. Są to solidne stojaki, na jakich umieszczamy gryf z ciężarkami. Przy ławeczce takiej możemy zrealizować większość fundamentalnych ćwiczeń, chociaż w odróżnieniu od atlasu, przy co niektórych z nich potrzebny będzie nam ktoś do pomocy. Ławeczka taka jest również wspaniałym miejscem na wyćwiczenie mięśni brzucha, bo wolno na niej ćwiczyć skłony, innymi słowy tak zwane brzuszki.

Należałoby tu nadmienić, iż ten sam ciężar, jaki podnosimy na ławeczce ma prawo się wydawać nieco cięższy, niż w przypadku kiedy analogiczne ćwiczenie egzekwujemy na atlasie, gdzie maszynerie są tak stworzone, by umożliwić nam jak najwygodniejsze przymocowanie się z ciężarami. W siłowni na pewno spotkamy się z wieloma ciężarkami. Niektóre z nich nakładane są na tak zwane gryfy, innymi słowy metalowe rurki, jakie staramy się podnieść możliwie najwięcej razy. Gryf jest tak zbudowany, iż ma specjalną powierzchnię do chwytania, zawsze osłoniętą od tej, gdzie zakłada się kolejne krążki, tak by te nie przesunęły się w kierunku naszych dłoni. Gryf taki możemy też nazwać sztangą i po jakiejkolwiek mamy wyodrębniony takiej samej długości odcinek, gdzie wsuwane są ciężarki. Ich waga jest dosyć różna oraz mogą one ważyć 10, czy 20 kg, niemniej jednak także wynajdziemy tu krążki 1-, 2-kilogramowe.

Dodaj komentarz