Jak zadbać o zęby oraz jamę ustną? Szczoteczki wsparciem dla każdego

Zdrowie

Autor:

Piękny uśmiech to marzenie każdego z nas. Jest objawem zdrowia oraz mówi otoczeniu, że dbamy o swoje ciało. Żeby zachować biały uśmiech nie zawsze powinniśmy wydać fortunę w gabinecie zębowym. Od czasu do czasu wystarczy właściwa profilaktyka, czyli codzienna higiena jamy ustnej. Aliantem w walce o zdrowe zęby na pewno są szczoteczki do zębów. Już po dwóch minutach mycia zębów elektryczną szczoteczką wszelkie resztki, a też osad, który pozostawiają herbata, kawa i papierosy zostają usunięte. Warto w związku z tym zainwestować w szczoteczkę elektryczną, żeby uniknąć częstych wizyt u dentysty. Jeśli jesteśmy członkami paru osobowej rodziny tym o wiele bardziej inwestycja się zwróci.

Bowiem szczoteczki elektrycznej ma okazję używać parę osób. Wystarczy nabyć dla każdego wymienną końcówkę – wypróbuj oclean.pl. Każdą można oznaczyć innym kolorem krążka. To właśnie dzięki temu nikt się nie pomyli. Jest to w pełni sanitarny oraz niezmiernie efektywny sposób czyszczenia zębów. Jednakowo jak w wypadku szablonowej szczoteczki wymienną końcówkę wyrzucamy oraz zdobywamy nowiutką po trzech miesiącach. Porady dentysty, co do wyboru typu szczoteczki do zębów, na pewno powinny zasięgnąć osoby, które mają komplikacje nie tylko z samymi zębami, jakkolwiek również z dziąsłami, lub też noszące aparaty lub ewentualnie korony. Dentyści coraz bardziej rekomendują używanie szczoteczek elektrycznych, zamiast tradycyjnych. Czemu? Powodów jest parę.

Najistotniejszym jest prędkość z jaką porusza się główka szczoteczki. Im prędzej, tym prawidłowiej dla naszych zębów. Drugim ważnym czynnikiem są ruchy jakie wykonują elektryczne szczoteczki. Bardzo częstym błędem jaki wykonujemy przy szczotkowaniu schematyczną metodą jest sposób mycia. To jakie ruchy egzekwujemy szczotkując wprost przekłada się na stan uzębienia. Zbyt mocne dociskanie włosia do przestrzeni zęba oraz niedobre ruchy szczoteczki, moją być powodem chorób dziąseł i osłabienia szkliwa, a w efekcie próchnicy. Elektryczne szczoteczki eliminują to zagrożenie. Dostępne na półkach sklepowych szczoteczki elektryczne egzekwują ruchy rotacyjno-oscylujące. W ten sposób czyszczą zęby nie naruszając szkliwa i dziąseł. Co poniektórzy producenci w swojej szerokiej ofercie mają także szczoteczki egzekwujące ruchy pulsacyjne (do przodu i do tyłu). Główka szczoteczki rytmicznie dociska się do przestrzeni zębów oraz efektywniej rozluźnia płytkę nazębną.

Dodaj komentarz