Jak wpływać na progres potomka w przedszkolu?

Zakupy

Autor:

Kiedy tak właściwie nasze dziecko jest małe rozpatrujemy je jak oczko w głowie. Niemniej jednak lata mijają oraz nadchodzi dzień, kiedy również ono dorasta do tego, żeby podjąć obowiązek szkolny. Edukacja dziecka zapoczątkowuje się albowiem już w piątym roku jego życia, kiedy tak właściwie udaje się do zerówki. Jest to etap przygotowujący do szkoły podstawowej – tam nauka będzie towarzyszyła naszemu potomkowi przez kolejne sześć lat. Wiedza zdobyta w czasie pobytu w przedszkolu na pewno pomoże dziecku odnaleźć się w szkolnych realiach.

Mimo to nie chodzi tutaj jedynie o informacje i zdolności, takie w jaki sposób rozróżnianie odcieni, literek czy cyfr. To w przedszkolu albowiem dziecko uczy się prawidłowych relacji z równolatkami, życia w grupie oraz zasad w niej panujących, a interesującą opcją pomocy są także tablice manipulacyjne – więcej na tablice sensoryczne. Nawiązuje pierwsze znajomości, z wyrazami przyjaźni. Tworzą się także paczki przyjacielskie, które nierzadko będą towarzyszyły stworzonym przez nas maluchom przez całą szkołę podstawową.

Przedszkole to też idealna okazja by nauczyć stworzonego przez nas malucha nieco samodzielności. To również wyzwanie dla nas, gdyż musimy porzucić nieustanne pilnowanie swojego malca i wierzyć, że sobie poradzi. Rodzice dla swojego dziecka są w stanie zrobić wszystko. Troska o jego potrzeby staje się dla nich najistotniejszym wyzwaniem życiowym. Dbają o to, żeby malec zawsze miał czyste ubranie, pełny brzuszek i najlepsze zabawki. Rozumieją również, że wiedza zdobyta we wczesnych latach dzieciństwa przyniesie plon w dorosłości.

Właśnie dlatego naturalnie edukacja pociechy staje się dla nich koronną kwestią już od momentu pierwszych dni z zerówce malucha. Pilnują oni, by nauka zawsze kojarzyła się dziecku pozytywnie, rozbudzają w nim ciekawość świata, rozszerzają jego horyzonty. To właśnie dzięki temu mają pełne przekonanie, że ich pociecha nie tylko nie będzie odstawała od grupy, niemniej jednak także będzie się w niej pozytywnie wyróżniać. Im więcej wrażeń i bodźców dostarczymy malcowi w dzieciństwie, tym łatwiej będzie mu się odnaleźć w szkolnych realiach. Dziecko jest bo interesujące świata, wszystko je intryguje i łaknie wiedzy.

Dodaj komentarz