Jak walczyć z upałem? Markizy pomogą

Budownictwo & Dom

Autor:

Nadchodzi lato, a wraz z nim upały. Wielkie temperatury są bardzo uciążliwe zwłaszcza dla dzieci oraz ludzi starszych. Słońce zaglądające do naszych gniazdek sprawia wzrost temperatury w obrębie. Wolno tego uniknąć instalując markizy w oknach. Do wyboru jest kompletna gama takich zabezpieczających żaluzji. Zewnętrzne oraz wewnętrzne, materiałowe i drewniane. Twórcy oferują także markizy indywidualne, wytwarzane na odpowiednie zamówienie. Perfekcyjne na upały będą markizy zewnętrzne, które nie przepuszczają światła słonecznego. To smutne wtedy w mieszkaniu jest wybitnie ciemno. Innymi akcesoriami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One też nie przepuszczają światła słonecznego, jednak w mniejszym stopniu aniżeli markizy zewnętrzne. Markizy przysłaniające zrobione są z podgumowanego materiału, więc oprócz tego nie przepuszczają gorącego powietrza.

To naturalnie dzięki temu w mieszkaniu nawet w trakcie upałów jest chłodno. Materiał, z jakiego są one wykonane wolno czyścić wilgotną ściereczką. To zezwala na długie lata owocnego oraz przyjemnego użytkowania. Wśród wielu sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Kiedyś ciężkie, w nadzwyczajnych kolorach czerwieni i zieleni, dzisiaj dostępne są w najróżniejszych formach. Łatwe zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak porządnie jak markizy materiałowe. Do doboru jest parę typów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie lub ewentualnie na drążku sterowanym łańcuszkiem.

Można je zakupić w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, lecz bardziej efektowne są markizy podnoszone, wykonane na wyjątkowych mechanizmach. Mowa tu o rzymskich, weneckich czy austriackich. Ich cena zawiera cenę mechanizmu, a także rodzaju tkaniny, z której markizy są uszyte. Ważne jest, żeby była słusznie wytrzymała na podnoszenie, w trakcie jakiego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki mogą taki materiał przecierać, więc dobranie jego parametrów jest kwestia priorytetową. W przypadku markiz rzymskich lub weneckich w cenie zawarta jest również tzw. robocizna, czyli usługa ich szycia.

Dodaj komentarz