Jak odszukać własny styl? Okaż siebie to naturalnie dzięki ubraniom

Rozrywka

Autor:

Co rano ten sam problem. Stajemy przed zwierciadłem i myślimy, co na siebie ubrać. Po dłuższym zastanowieniu sięgamy po te same co dzień wczorajszy oraz przedwczoraj dżinsy, kolorowy podkoszulek, sportową kamizelkę i lecimy do pracy. Przeciętny styl, żadna klasa. W pracy zazdrośnie spoglądamy na koleżankę – ta to się dopiero umie ubrać… Jednakże jak przyjrzymy się dokumentnie, spostrzegamy, że koleżanka ma tę samą sukienkę, co wczoraj, jakkolwiek jakby nieco inną – no tak, ma inne dodatki. Wczoraj miała korale i pasek, a dziś ma piękną apaszkę. Poszukiwania prywatnego stylu musimy rozpocząć od dokładnego przejrzenia swojej szafy i podjęcia znacznych oraz zuchwałych decyzji – co zostawiamy, a z czym musimy się rozstać.

Z pewnością jedna trzecia naszych zasobów już na nas nie pasuje, barwy nie takie jak ubóstwiamy, fason nie ten – po co było to nabywać? Moda, styl przetwarzają się, a my stoimy w miejscu – wówczas warto uczynić plecaczek damski. Wypróbujmy w wybranej przez nas garderobie, co z czym możemy połączyć, jakie akcesoria będą konweniowały do naszych bluzek czy sukienek. Jeśli nie poradzimy sobie z tym obowiązkiem, zaprośmy przyjaciółkę, która obiektywnie nam powie w czym wyglądamy porządnie, a w czym błędnie. Programy telewizyjne, internet, barwne pisma wprost zalewają nas wiadomościami o modzie, o najnowszych trendach.

Jeżeli chcielibyśmy za wszystkimi nowymi fasonami nadążyć, nie wystarczyłoby prawdopodobnie pieniędzy. Idąc na zakupy, powinno się się zastanowić, co zakupić, aby pasowało do posiadanych już przez nas ubrań. Jeśli mamy parę spódnic, kolejna dokupiona bluzka powinna bodaj do połowy nich pasować. Tym sposobem podniesiemy ilość naszych kreacji. Każda kobieta ma mieć w swojej szafie gustowny kostium – wyśmienity na wszystkie bardziej uroczyste okazje, kilka sukienek letnich i na chłodniejsze dni, spódnice, spodnie sportowe i szykowne. Naturalnie do kompletu podkoszulki, bluzki, kilka żakietów. Żakiety są niezmiernie uniwersalną częścią ubrania. Każda moda, styl uwzględniają złączenie żakietów ze spodniami, spódnicami, sukienkami. Marynarki sportowe, gustowne są uzupełnieniem dla podkoszulka oraz jeansów, eleganckiej spódnicy, nawet małej czarnej.

Dodaj komentarz