Jak i dlaczego dbać o rzęsy w kliku krokach

Moda & Uroda

Autor:

Szybkie pytanie do Ciebie: W pogoni za bujnymi, długimi rzęsami, jaki jest Twój rekord pod względem liczby warstw tuszu, które nałożyłeś w ciągu jednego dnia? (Moja ma pięć lat, ale kto liczy… Podkręcamy i nakładamy (i nakładamy) tusz do rzęs w nadziei, że wyglądamy na szeroko otwarte i rozbudzone, ale cała ta uwaga może prowadzić do tego, że rzęsy są połamane, chrupiące, a nawet brakuje. Innymi słowy, niezdrowy.

Zabawną rzeczą w rzęsach jest to, że chociaż są one przedmiotem wielu rozmów na temat produktów, nikt tak naprawdę nie mówi o tym, jak je pielęgnować. Rzęsy są nieodłączną częścią naszej twarzy, dlatego należy poświęcać im taką samą uwagę, jaką przywiązujemy do naszej skóry i włosów. Co więcej, im lepiej zadbasz o swoje rzęsy, tym mniej będziesz potrzebować wszystkich gadżetów i produktów, które przeklinają, że będą wyglądały na zdrowsze i pełniejsze, bardziej bujne i dłuższe itd. itd. itd.

Jak traktujesz swoje rzęsy jako właściwą część swojej kosmetycznej rodziny?

Najpierw zrozum, czym one są: włosy. Zgadza się, rzęsa to włos, który rośnie na krawędzi powieki i chroni oczy przed niechcianymi zanieczyszczeniami, takimi jak brud, pot i woda. Zasadniczo, rzęsy są pierwszą linią obrony Twoich jakże wrażliwych gałek ocznych i jako takie powinny być traktowane z ostrożnością (nie pokrywane pięcioma warstwami tuszu!). Rzęsy na górnej powiece są pełniejsze niż na dolnej (około 300 vs. 100), a te na środku są często dłuższe niż te na brzegach. Mają one regularnie wypadać — cykl życia zdrowej rzęsy to tylko około trzech miesięcy — iw każdym momencie 90% Twoich rzęs aktywnie rośnie.

Więc jeśli prawie wszystkie Twoje rzęsy rosną i rosną prawie cały czas, czy nie ma sensu dbać o nie regularnie, a nie tylko raz w roku, kiedy o tym pamiętasz? Tak, tak. I choć nie ma jednej magicznej kuli, która zagwarantuje zdrowe, szczęśliwe rzęsy, to odrobina uważności (i kilka produktów) załatwia sprawę.

Porada nr 1: Wybierz mądrze tusz do rzęs.

Proszę, z miłości do wszystkiego, co dobre na tym świecie, pomiń wodoodporny tusz do rzęs, gdy tylko jest to możliwe. Jasne, jeśli wiesz, że będziesz płakać przez cały dzień, pływać lub ochlapywać twarz pełną wody, sięgnij po wodoodporną formułę. Ale w przypadku regularnego noszenia na co dzień trzymaj się z dala od długotrwałych formuł.

Chemiczny skład wodoodpornych tuszów do rzęs jest niesamowicie wysuszony — wyobraź sobie, jak wyglądałyby twoje włosy, gdybyś je codziennie suszył suszarką, a następnie prasował na płasko, a potem nigdy nie używał odżywki — a sam jego charakter sprawia, że ​​usunięcie ich bez szarpania jest prawie niemożliwe po drodze wyciągnij kilka rzęs.

Zamiast tego szukaj codziennego tuszu do rzęs , który składa się z naturalnych składników, takich jak pigmenty mineralne, aby nie podrażniać oczu, oraz nawilżających i odżywczych składników, takich jak olejki, masła i woski, które pielęgnują rzęsy (i zapobiegają sklejaniu się tuszu do rzęs!). Więcej na https://www.kobiecybialystok.pl/przedluzane-rzesy-fakty-i-mity/

Zwróć też uwagę na pędzel: ten, który jest elastyczny i ma gęste włosie, oznacza, że ​​wystarczy nałożyć jedną lub dwie warstwy, ponieważ prawdopodobnie za pierwszym razem uderzysz wszystkie rzęsy.

Końcówka nr 2: Usuń tusz do rzęs Every. Cholera. Dzień.

Jakbym musiała ci powtarzać, żebyś co wieczór zmywała makijaż… ale poważnie, zrób to. W trosce o Twoją skórę i rzęsy USUŃ! ŻE! MAKIJAŻ! (Głos Oprah!) Pamiętaj, rzęsy są zrobione z włosów. Wyobraź sobie, że używasz lakieru do włosów i suchego szamponu bez mycia szamponem. Źle, prawda? Pozwól swoim rzęsom oddychać. Poza tym stary tusz do rzęs jest po prostu brudny. Jeśli dostanie się do mieszków włosowych u nasady rzęs, to w zasadzie bilet w jedną stronę do miasta.

Końcówka do rzęs nr 3: Czyść ostrożnie.

Przekonany? Dobry. Skoro już zgodziłaś się na codzienne oczyszczanie rzęs, musisz wybrać swoją broń. Moim ulubionym sposobem usuwania tuszu do rzęs jest ten sam olejek do demakijażu lub balsam , którego używam do usuwania makijażu i brudu na reszcie twarzy. Uważam, że zasada „olejek rozkłada się i natłuszcza” zdecydowanie obowiązuje i pozostawia moje rzęsy czyste, nie podrażniając oczu i skóry.

Jeśli masz do czynienia z wyjątkowo uporczywym tuszem do rzęs lub delikatnymi rzęsami, możesz zamiast tego rozważyć krem ​​do demakijażu . Kremy czyszczące są bardzo delikatne dla rzęs (a jednocześnie oczyszczają je), ponieważ zapewniają, że nie będziesz ich szarpać, aby usunąć tusz do rzęs. W przypadku olejowych środków czyszczących i balsamów ruch wcierania produktu w twarz i okrążanie nim oczu jest tym, co usuwa makijaż, co oznacza, że ​​przesuwasz palcami po rzęsach co najmniej 4-5 razy, dodatkowo się drugie oczyszczanie.

W przypadku kremu czyszczącego, odrobina wody i 1-2 przejścia załatwią sprawę, pod warunkiem, że zastosujesz wilgotną wacik, aby usunąć wszystko. Oczywiście istnieją również dedykowane produkty do demakijażu oczu, jeśli masz miejsce na półce w łazience!

Dodaj komentarz