Jak dbać o rzęsy, aby były dłuższe i pełniejsze

Moda & Uroda

Autor:

Duże i obszerne rzęsy to pragnienie wielu osób, ale niewiele osób dba o te włosy. To, jak się o nie troszczysz, określi, czy rosną, stają się pełniejsze, a nawet odpadają. Przyjdź i zobacz te wskazówki, jak w kilku krokach mieć zdrowe i piękne rzęsy!

uważaj na makijaż. Wypadanie rzęs jest zjawiskiem normalnym, ponieważ podobnie jak włosy mają cykl odnowy. Sytuacja staje się niepokojąca tylko wtedy, gdy ten upadek powoduje awarie. Może to być spowodowane różnego rodzaju chorobami, alergiami, brakiem niektórych witamin i minerałów czy zapaleniem powiek.

Największą przyczyną wypadania i łamania się włosów jest nadużywanie wodoodpornego makijażu, zwłaszcza tuszu do rzęs, i niewłaściwe ich czyszczenie. „Zwróć uwagę na datę ważności! Po otwarciu maski nie wytrzymują dłużej niż sześć miesięcy, muszą być zdejmowane codziennie i nigdy nie mogą pozostawać w kontakcie z regionem przez noc”, wyjaśnia dermatolog Valéria Marcondes.

Jeśli masz tłustą skórę i suche, swędzące lub zaczerwienione oczy, może również wystąpić łuszczenie, które pogarsza gorąca woda lub stosowanie kosmetyków podrażniających tę okolicę. Sytuację tę łagodzi również prawidłowe oczyszczenie regionu.

czyszczenie rzęs

Czyszczenie rzęs jest niezbędne, aby uniknąć tych wszystkich problemów. Nigdy nie śpij z makijażem i delikatnie używaj bezalkoholowych płynów do demakijażu lub wody micelarnej, nie pocierając zbyt mocno. Jeśli nie wyjdzie od razu, powtórz proces. W przypadku tuszów wodoodpornych lub zwiększających objętość, które pogrubiają pasemka, wybierz dwufazowy płyn do demakijażu lub nawet olejek oczyszczający, który bez większego wysiłku usunie wszelkie pozostałości. Pocieranie oczu, czy to oczyszczające, czy swędzące, jest również jedną z największych przyczyn wypadania rzęs.Następnie nie zapomnij dokończyć czyszczenia mydłem dostosowanym do Twojego rodzaju skóry.

nawilżenie rzęs

Rzęsy również potrzebują nawilżenia, aby rosły mocne i nie pękały. Użyj specjalnego kremu na okolice oczu i nałóż na cebulkę rzęs. Jeśli zależy Ci na bardziej szczegółowej pielęgnacji, możesz użyć olejku rycynowego z wacikiem kilka razy w tygodniu, zawsze w niewielkiej ilości, aby nie przetłuszczać obszaru.

Obecnie istnieje kilka konkretnych produktów, które obiecują pielęgnować najdłuższe i obszerniejsze włosy przy ciągłym stosowaniu. Ogólnie rzecz biorąc, te serum są bogate w witaminy i proteiny, które wspierają naturalny cykl wzrostu rzęs.

Żywność

Jeśli jesień jest bardzo intensywna, możesz cierpieć na brak składników odżywczych, takich jak B-kompleks, witamina E, witamina D, cynk, żelazo, kwas foliowy i białka. W porozumieniu z lekarzem może ustalić dokładną przyczynę i wskazać formę suplementu. kliknij po więcej

Dobra jakość życia – czyli zbilansowana dieta i kontrola stresu, wpływa na zdrowie rzęs, a także całego organizmu. Ale mówiąc konkretnie o witaminach, które działają tak, że pozostają zdrowe, Valéria wymienia między innymi keratynę, biotynę.

Te i kilka innych witamin, kolagenu i niektórych przeciwutleniaczy stosuje się zarówno na skórę, jak i na włosy i włosy. Niektóre z tych zakresów można zresetować, aby organizm pracował z maksymalną mocą, zwłaszcza u tych, którzy już żyją z odpowiednią dietą i odpowiednią jakością życia – wyjaśnia.Ostrzega jednak, że „genetyka jest najważniejsza. Jeśli masz krótkie rzęsy, to nie branie witamin sprawi, że będą dłuższe.”

jak dbać o rzęsy

Pierwsza pielęgnacja, jeśli chodzi o rzęsy, to tak naprawdę nie drapać, aby zachować fiszbiny. Unikaj również wszystkiego, co może być agresywne, na przykład nadużywania zalotki. Nadmierne używanie akcesorium może być szkodliwe, łamiąc je, zwłaszcza dla tych, którzy mają zwyczaj używania go na gorąco.

Według dermatologa rozciąganie rzęs, czyli zabieg, który jest obecnie coraz popularniejszy, nie stanowi problemu, jeśli jest wykonywany prawidłowo, z zachowaniem zalecanych odstępów czasu. „Nadużywanie tych metod jest czymś, co niepokoi, ponieważ może nasycić obszar”, mówi.

A przy demakijażu pamiętaj, aby nie pocierać zbyt mocno okolicy, użyj odpowiedniego płynu do demakijażu i zachowaj ostrożność przy usuwaniu sztucznych rzęs, jeśli to możliwe. Gotowy! Teraz już wiesz, jak zadbać o zdrowe i zadbane rzęsy.

Czy rzęsy mogą wypadać?

Odpowiedź brzmi tak. Naturalnie, podobnie jak inne włosy na ciele, wypadają, gdy przechodzą przez fazę anagenową, wzrost, telogen, stabilność i katagen, czyli opadanie. Proces trwa około stu dni. Jednak niektóre czynniki mogą zwiększyć spadek w sposób nieznaczny, intensywny lub nawet całkowity.

Według Valérii choroby, które mogą nasilać upadek, są związane ze zmianami miejscowymi lub systemowymi. Ciągły uraz, na przykład częste drapanie, sprzyja częstszym upadkom. Zakładanie sztucznych rzęs, w zależności od sposobu ich obsługi, zwłaszcza podczas ich usuwania, może również zaszkodzić przewodom – mówi specjalista.

Problemami ogólnoustrojowymi są choroby, takie jak łysienie plackowate, które obejmuje skórę głowy, brwi i rzęsy oraz niektóre terapie lekowe, takie jak chemioterapia, które mogą prowadzić do całkowitej utraty włosów – mówi.

Dodaj komentarz