Gadżety dla pieska do domu – legowiska oraz zabawki

Zwierzęta

Autor:

Aby mieszkanie pod jednym dachem z psem nie przysparzało problemów oraz było samą przyjemnością wystarczy jedynie przestrzegać paru prostych zasad. Większa część ras jest niesłychanie pojętna i z zapałem słucha poleceń, respektuje również wszelkie narzucone nakazy. Pies powinien jeść tylko z zakupionych z myślą o nim misek, które stoją cały czas w jednym, określonym miejscu.

Domowe wyposażenia i obuwie da się ocalić przed pogryzieniem, jeśli zaopatrzy się pupila w parę zabawek i gryzaków. Jest to ważne zwłaszcza wówczas, kiedy jest się dumnym właścicielem szczeniaka, jakiemu wyżynają się zęby. Żeby zachować spokój w domu oraz ustanowić jasne zasady postępowania pies ma prawo spać na dopasowanym do jego potrzeb legowisku lub w kojcu.

Wyprawa do sklepu z akcesoriami dla zwierzaków zezwoli dobrać kapitalne posłanie dla psa w jakimkolwiek rozmiarze. Legowiska wykonane są przeważnie z miękkich materiałów, odpornych na zabrudzenia oraz łatwych do czyszczenia. Istnieją modele objęte dużym, miękkim obramowaniem z wyciętym wejściem ułatwiającym korzystanie z niego.

Gigantyczne rasy powinny zadowolić się płaskimi legowiskami, na których będą mogły wygodnie się wyciągnąć – sprawdź również szelki dla psa. Dla drobnych piesków dobrym wyborem będzie posłanie w kształcie niedużej budy. Wychodząc na spacer do parku lub pobliskiego lasu w szeregu przypadków wolno natknąć się na pieska, który jak szalony biega za piłka rzucaną mu poprzez właściciela. To popularna i pożyteczna forma zabawy z ulubieńcem.

Uczy zwierzaka posługi, dba o zachowanie przez niego prawidłowej wagi i kondycji oraz zezwala na trwałe stworzenie relacji z opiekunem. Wybierając miejsce do szaleństw z czworonogiem właściciel ma obowiązek zwrócić uwagę na parę rzeczy. Jedną z nich jest wybór terenu. Pofałdowana, pełna dziur łąka ma okazję być przyczyną istotnego nieszczęścia, kiedy tak właściwie biegnącemu z rozległą prędkością psu wpadnie w nią łapa.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, żeby zabawa z ulubieńcem nie przeszkadzała korzystającym z parku innym spacerowiczom. Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy w pobliżu są dzieci, ponieważ mogą one przeszkadzać w zabawie. Chcąc wykorzystać chwile spaceru na łatwa tresurę, należałoby zapakować do plecaka trochę wody dla ulubieńca oraz garść przysmaków, sprzyjających za nagrodę w razie stosownego wykonywania poleceń. Wybór piłki, za jaką będzie gonił pies, także jest istotny. Powinna być ona miękka, lekka i dość sporych rozmiarów. Zabezpieczy to zwierzaka przed połknięciem niewielkiego przedmiotu, zezwoli zarazem na luźne aportowanie rzucanej zabawki.

Dodaj komentarz