Dlaczego kobiety kochają koronkowy materiał?

Zakupy

Autor:

Kiedyś kobiety o obfitych kształtach skazane były na noszenie nieinteresującej, amorficznej bielizny, której jedynym zadaniem było właściwe podtrzymywanie wybranych części ciała. Dzisiaj, choć w dalszym ciągu w większości sklepów panują rozmiary biustonoszy do granic możliwości do rozmiaru miseczki D, a i te nie zachwycają już własnym wyglądem, to coraz częściej powstają dobre punkty dla kobiet szukających ogromnych rozmiarów seksownej bielizny. Zauważyć wolno także, iż nawet legendarne punkty sieciowe, chcąc zdobyć innowacyjnych konsumentów, coraz to częściej powiększają gamę rozmiarów bielizny, poszerzając asortyment np. o stroje na wieczór panieński, jakie można uszyć z rapaw.pl – koronka elastyczna na metry. Jeśli będziemy miały kłopot z wyborem stosownego biustonosza w normalnym sklepie, to najlepszym rozwiązaniem problemu wydają się być zakupy przez Internet, gdzie znajdziemy szeroki asortyment w sklepach celowo stworzonych dla pań o niestandardowych wielkościach bielizny. Bezcenne są również wizyty u tak zwanych brafitterek. Prócz tego, iż dobiorą one stosowny stanik, to oraz skonstruują na maszynie do szycia małe dzieło sztuki, którego zadowoli nawet najbardziej wymagające klientki.

Historię gorsetów, czy biustonoszy stworzonych przez Brigitte Bardot co jakiś czas przypominają nam media, stąd też większość kobiet jest świadoma ich pochodzenia. Całkowicie inaczej jest ze stringami, jakie posiadają tyle samo współzawodników, co zwolenników. Sama ich nazwa wywodzi się od angielskiego słowa świadczącego sznurek, i tu nikogo nie zdumiewa takie skojarzenie. Pierwszy raz pozostały one użyte jako bielizna damska w 1939 roku w klubie nocnym, kiedy to burmistrz Nowego Jorku zakazał występów nagich tancerek.

Kilkadziesiąt lat w następnej kolejności – w 1974 roku, pojawiły się one w jednej z kolekcji z legendarnych projektantów, który opowiedział się za mało widoczną bielizną dla kobiet. Mimo to prawdziwe zainteresowanie, ten typ bielizny wzbudził wśród kobiet, kiedy na właściwe pojawił się w Stanach Zjednoczonych w kolekcji Victoria’s Secret na początku lat 80. Dopiero stamtąd stringi trafiły na europejskie rynki, gdzie zagościły na właściwe jako symbol seksownej bielizny, znajdującej upodobanie zwłaszcza pośród mężczyzn.

Dodaj komentarz