Czy warto zdecydować się na kurs kosmetyczny?

Moda & Uroda

Autor:

Kursy wizażu to najpopularniejsze kursy kosmetyczne i zyskują coraz to więcej zwolenników. Podczas kursu zapoznać można się ze stanowiskiem pracy oraz przyborami wykorzystywanymi przez wizażystki. Całkowicie omówiony pozostaje aspekt przygotowania modelki do makijażu. Przybliżone zostają ideały ciekawa z uwzględnieniem indywidualnych cech osobniczych. Przy zachowaniu harmonii odcieni, omówiona i przeanalizowana zostaje paleta barw bazowych, ich typologia, sposób kompozycji oraz zastosowania. Podkreślone zostaną: stylizacja – innymi słowy określenie rodzaju urody i typu sylwetki, jak również stosowny dobór makijażu do fryzury czy ubioru.

W jaki sposób makijaż może przyczynić się do korekt stylu, figury, oraz twarzy. Omówione pozostaną charakterystyki i kształty twarzy. Kursanci zapoznani zostaną z technikami wykonywania fachowego wizażu, dowiedzą się na czym polega kamuflaż, modelaż, czy w jaki sposób dokonać korekcja twarzy przez dobór poprawnego makijażu i jakie gadżety są potrzebne – znacznie więcej na pędzle do makijażu.

Kursowicze zapoznają się nie jedynie z teorią, lecz także praktycznie zastosują poznaną wiedzę. Wolno wziąć udział w kursie kosmetycznym, w którym uczymy się zaledwie jednej czynności i mogą to być rozmaite rzeczy od zakładania rzęs po kurs wykonywania masażu. Na rynku kosmetycznym jest bezlik takich kursów. Jednakże są również takie które oferują pełny pakiet zabiegów, jakimi zajmuje się kosmetyka. Takie kursy kosmetyczne występują zwłaszcza w weekendy.

Trwają niemal dwieście godzin zegarowych. Grupy są nieduże, około ośmioosobowe. Wszystkie zajęcia prowadzone są w gabinetach kosmetycznych, poprzez co kursantki czują autentyczną atmosferę pracy kosmetyki. Przez cały czas trwania kursu panie wykonują zabiegi, jak w czasie prawdziwej pracy. Kursantki posiadają do dyspozycji pełne zaplecze aparatury, wyposażenia i kosmetyków. W trakcie trwania takiego kursu nie wypada przynosić własnego sprzętu czy kosmetyków, wszystko jest dostępne na miejscu. Po zakończeniu kursu zdaje się egzamin komisyjnym, po którym dostaje się certyfikat ukończonego kursu.

Dodaj komentarz