Czy płacz naprawdę wydłuża rzęsy?

Moda & Uroda

Autor:

Płacz wydłuża rzęsy? Niestety nie. Nie ma aktualnych dowodów naukowych potwierdzających ten mit piękna. Jednak płacz może sprawić, że Twoje rzęsy będą wydawały się pełniejsze i dłuższe.W rzeczywistości to, co wiele osób może mylić z dłuższymi rzęsami, to w rzeczywistości zlepianie się rzęs pod wpływem wilgoci, ciemnienie i ogólnie bardziej przyciągające wzrok. Jednak nie powinieneś tracić nadziei. Zobacz na stronie https://swidnica24.pl/2022/04/odzywka-do-rzes-czy-warto-zaczac-z-niej-korzystac/

Chociaż uzyskanie długich, godnych pozazdroszczenia rzęs nie jest tak proste, jak uronienie kilku łez, istnieją inne sposoby, które możesz spróbować zachęcić do wzrostu rzęs. Dzisiaj zajmiemy się kilkoma typowymi błędnymi wyobrażeniami na temat rzęs, a także zbadamy dostępne opcje, gdy szukasz sposobu na uzyskanie dłuższych rzęs.

Krąży mit, że jeśli regularnie płaczesz, Twoje rzęsy będą rosły dłużej. Ale czy to działa?

Naukowcy uważają, że doświadczenie jest związane z tym, jak hormony stresu, takie jak kortyzol, wpływają na mieszki włosowe. Uwalnianie tych hormonów może zwiększyć wzrost, ale jest mało prawdopodobne, aby powodowały dłuższe rzęsy.Kiedy dobrze płaczesz, łzy nieustannie ciągną do twoich rzęs. Niektórzy uważają, że łzy pomagają wydłużyć rzęsy, ponieważ są stale spłukiwane wodą. To twierdzenie nie ma jednak na to dowodów.

Niektórzy twierdzą, że pojawienie się tego efektu zajmie kilka tygodni, ale jeśli jesteś ciekawy, spróbuj płakać przez kilka tygodni i zobacz, czy coś się zmieni! To tylko prosta obserwacja i nie ma na to żadnych badań naukowych.Jeśli się zastanawiasz, nie, płacz nie rujnuje przedłużania rzęs. Łzy nie wpływają na przedłużenie, ponieważ są nakładane na naturalną rzęsę.

Jak wydłużyć rzęsy

Przejdźmy do prawdziwego pytania. Jak wydłużyć rzęsy bez płaczu?

• Użyj zalotki: podkręcenie rzęs podgrzaną zalotką przed nałożeniem tuszu do rzęs pomoże im dłużej wyglądać.

• Zastosuj przedłużający tusz do rzęs: Na rynku dostępnych jest kilka tuszów do rzęs, które mają na celu wydłużenie rzęs.

• Wypróbuj bazę: Baza może sprawić, że Twoje rzęsy będą wyglądać dłużej, zapewniając bazę, do której będzie przylegał tusz do rzęs.

• Noś sztuczne rzęsy zamiast tuszu do rzęs: dzięki temu Twoje rzęsy będą wyglądały dłużej, a jednocześnie będą wydawały się grubsze.

• Wybierz tusz do rzęs cruelty-free: Niektórzy ludzie używają produktów cruelty-free, ponieważ uważają, że testy na zwierzętach są złe, podczas gdy inni mogą po prostu chcieć znaleźć produkt, który nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Bez względu na powód, możesz wybierać spośród wielu wspaniałych tuszów do rzęs „cruelty-free”.

• Zażywaj suplementy na porost rzęs: Istnieje kilka suplementów, które mogą pomóc w porostu rzęs. Jednym z nich jest biotyna, która jest witaminą często zażywaną, aby pomóc w porośnięciu włosów. Inną opcją jest olej rybny, który dodaje zdrowe tłuszcze do mieszków włosowych. Wreszcie kwas foliowy znajduje się w zielonych liściach i fasoli.

Dlaczego moje rzęsy są tak krótkie?

Teraz niektórzy z Was mogą się zastanawiać, dlaczego moje rzęsy są tak krótkie? Genetyka odgrywa ogromną rolę w naszym wyglądzie, a nasze rzęsy nie różnią się od siebie. Z tego powodu możesz być bardziej skłonna do krótkich rzęs, jeśli jeden lub oboje rodziców ma krótkie rzęsy.

Podobnie twoja genetyka określa również grubość, kolor i skręt twoich rzęs. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoje rzęsy są tak krótkie, prawdopodobnie jest to po prostu naturalna część Ciebie. Tak czy inaczej, istnieją przypadki, w których genetyka nie jest czynnikiem.Zamiast tego może być przyczyna medyczna za zmniejszoną długością rzęs. Te pierścienie są szczególnie widoczne, jeśli wcześniej miałaś dłuższe rzęsy i późno im brakuje.

Na wynos

Płacz wydłuża rzęsy? Tak i nie. Twoje rzęsy wydają się dłuższe, gdy płaczesz, ale efekt jest tylko tymczasowy. W rzeczywistości może być odwrotnie – dłuższe płacz może prowadzić do wypadania rzęs. Kiedy następnym razem będziesz płakać, zauważ, jak wyglądają Twoje rzęsy i przymierz je do rozmiaru. Więc chociaż możesz poczuć się lepiej po dobrym płaczu, nie oczekuj, że Twoje rzęsy magicznie urosną.

Dodaj komentarz