Coaching w firmie i codziennym życiu

Nauka

Autor:

Coach, inaczej indywidualny trener, jest trochę w jaki sposób psychoanalityk. Będzie doradcą, mentorem, opiekunem swojego konsumenta, jednak nie mówi co trzeba czy wypada zrobić, wyczekuje takiej odpowiedzi oczywiście od konsumenta. Każdy z nas potrzebuje mentalnego wsparcia w wielu dyscyplinach życia. Coraz częściej, ludzie żyjący ekspresowo, usilnie, odczuwają stany stresowe, lękowe – przede wszystkim w wielu przypadkach takie stany umysłowe występują u ludzi, których zadaniem jest przyjmowanie ważnych decyzji, odpowiedzialnych za ogromne zespoły pracobiorców, innymi słowy u osób będących na stanowiskach kierowniczych. Coaching, wychodzi na przeciwko takim stanom, pomagając konsumentom odszukać dawnego siebie w dziennym życiu, zmotywować do prawidłowych działań i reakcji – wypróbuj Coach Elżbieta Jezierska – life coaching. Na razie, coaching można określić paranauką – nie ma jeszcze naukowych podstaw tej sfery. Wydaje się jedynie, iż jest kwestią czasu opracowanie naukowe coachingu dla wymogów psychologii stosowanej.

Jeśli jest zapotrzebowanie na coaching, to znaczy że jest on ludziom pomocny. W życiu dopada nas wiele stresowych sytuacji – trudności rodzinne, przemiana pracy, stanowiska, zmiana zespołu, niepowodzenia na rozmaitych płaszczyznach. Jedni sobie rewelacyjnie radzą, goszczą wyzwania, akomodują się bez kłopotów do nowych sytuacji, innych dopada stres powiązany z wiarą w niepowodzenie. Co w takiej sytuacji zrobić?

Najporządniej byłoby mieć obok siebie takiego anioła stróża, który pomoże nam odzyskać wiarę w siebie, natchnąć nadzieją oraz pokazać przyszłość w ciepłych barwach. Na przeciw takim życzeniom wychodzi coaching, dostajemy osobistego trenera, który odrobinę jak psychoanalityk wyciąga z nas informacje nawet z dalekiej przeszłości, starając się dociec, co przyczyniło się do stworzonego przez nas załamania. Mogą to być różnorodne, nawet banalne dla nas incydenty z życia zawodowego, prywatnego, które mimo woli bardzo na nas wpłynęły. Prywatny trener, inaczej coach, będzie nas wspomagał, zachęcał, motywował, jakkolwiek nie udostępni nam odpowiedzi na pytanie co dalej. Tej odpowiedzi powinniśmy poszukać sami.

Dodaj komentarz