Co robić, gdy ktoś bliski odchodzi?

Usługi

Autor:

Co zrobić, kiedy bliska postać umiera poza domem? Wypada podjąć nadzwyczajne kroki, w jakich pomoże każdy zakład pogrzebowy. Trzeba wystąpić o należyte zezwolenie. Zaświadczenie ma okazję być wydane przedstawicielowi zakładu pogrzebowego. Każdy usługi pogrzebowe poznań zajmujący się sprowadzaniem zwłok do kraju ma na obszarze innych krajów własnego przedstawiciela, jaki równolegle może zostać pełnomocnikiem rodziny w celu uregulowania wszystkich formalności. Taka postać doskonale zna tamtejsze przepisy oraz metody. W Niemczech nie jest nieodzowne przedstawienie aktu zgonu – wystarczy przedstawienie potwierdzenia o kupnie miejsca na cmentarzu pod pochówek zmarłego.

Widoczny każdego dnia transport zwłok na cmentarz musi spełnić wymagania traktujące trumny – ma obowiązek być dwoista, metalowa oraz drewniana, a oprócz tego asekurowana warstwą izolacyjną grubości 5 cm. By wywieźć zwłoki z Anglii, potrzebny jest akt zgonu, poświadczenie lecznicze, że zmarły nie chorował zakaźnie, oraz poświadczenie od zakładu pogrzebowego, iż transport zwłok odbędzie się w metalowej, zalutowanej trumnie i drewnianej skrzyni. W wypadku przewożenia prochów w urnach, procedury są uproszczone, lecz urna także musi być metalowa. Zdobycie zgody na sprowadzenie zwłok do kraju otrzymuje się nieomalże od ręki, najdalej w ciągu 72 godzin od zgłoszenia prośby o wywiezienie ciała ludzkiego z danego kraju.

Trzeba nie zapominać, iż po otrzymaniu stosownej zgody, ciało zmarłego należy z tego kraju wywieźć najdalej w ciągu trzech dni. Aby pogodzić wszystkie formalności oraz terminy na obszarze obcego kraju, najprawidłowiej transport zwłok na cmentarz powierzyć jednej z naszych firm pogrzebowych, jakich przedstawiciele mają doświadczenie w załatwianiu tego rodzaju spraw. Każdy zakład pogrzebowy zna doskonale procedury obowiązujące w danym państwie, może być także naszym pełnomocnikiem. Kiedy mamy już wszelkie niebezużyteczne do wywozu zwłok dokumenty, trzeba podjąć jak najszybszą decyzję o sposobie przewozu – powinniśmy się zmieścić w trzech dniach. Przewóz zwłok może być tańszy, kiedy zakład sprowadza parę lub kilkanaście ciał jednym przewozem, jednak z wielu powodów może być lepszy lub też wręcz konieczny transport lotniczy, jaki to smutne jest droższy. Lecz i tutaj trzeba się zdać na doświadczenie zakładu pogrzebowego.

Dodaj komentarz