Bielizna damska jako fundament kobiecej garderoby

Moda & Uroda

Autor:

Bielizna damska to jeden z najlepszych wytworów umysłu człowieczego. Najprawdopodobniej bezsprzecznie został stworzony przez mężczyzn, którzy lubią podziwiać piękno kobiece, tym o wiele bardziej skąpo, lecz jednakże ubrane. Bielizna jest w następstwie tego wyjątkowo spełniającą wszelkie męskie potrzeby częścią garderoby.

Jednak nie zapominajmy także o kobietach, ponieważ to jakkolwiek dla nich jest ta bielizna, to one ją noszą a w następstwie tego właściwe jej dostosowanie nie jest tu bez znaczenia. Nie każda kobieta może wszystko nosić, nie każdy rodzaj bielizny pasuje do każdej kobiety, wobec tego bielizna damska, z uwagi na różnorodność pragnień, preferencji a także celu oraz ergonomiczności dzieli się na różne rodzaje. Bielizna według definicji to część ubrania, część garderoby, której przeznaczeniem jest noszenie bezpośrednie przy skórze, co ma za zadanie ją chronić. Bielizna, noszenie polega na tym, że znajduje się ona pod innymi ubraniami, które mamy na sobie. Bielizna, czy damska, czy męska, wedle definicji utożsamiana jest w zasadzie niemniej jednak z majtkami, rozmaitego rodzaju począwszy od stringów, po figi, aż do majtek szablonowych – więcej na sukienki.

Jednak aktualnie za bielizn, w szczególności damską, o której mowa, twierdzi się każdego typu część garderoby, która znajduje się bezpośrednio przy skórze oraz noszona jest pod innymi ubraniami. Wobec tego tego rodzaju pojmowanie bielizny otwiera wybitnie szeroka furtkę rozpościerającą przed nami niezwykle ogromny zakres rozmaitego typu bielizny damskiej. Główne elementy damskiej bielizny to naturalnie majtki oraz biustonosz, bez których kobieta nie może się obejść. Prócz tego do najbardziej znanych części bielizny damskiej zalicza się również gorsety, bod czy rajstopy.

Mimo to to nie wszystko, bowiem oprócz podziałów bielizny na różnorodne kategorie, począwszy do bielizny ślubnej, przez bieliznę erotyczną (nocną), bieliznę codzienną, czy specjalną bieliznę modelującą, wyszczuplającą czy korygującą ciało. Każda z takiej kategorii bielizny składa się z pewnych specyficznych szczegółów, w zależności od tego jaki jest cel noszenia danej bielizny. Elementy te różnią się między sobą tworząc niejednokrotnie nadzwyczaj interesujące komplety oraz niepowtarzalne urocze zestawy.

Dodaj komentarz