Biblia — jak zacząć czytać?

Inne

Autor:

Jednym z najskuteczniejszych sposobów rozwijania naszej relacji z Bogiem jest czytanie Jego Słowa. To przez swoje Słowo sam Bóg objawia nam, w jaki sposób możemy Go osobiście poznać.

Pisma święte dają nam wskazówki, jak żonglować naszym życiem chrześcijańskim i zapewniają nam pocieszenie, gdy przechodzimy trudne chwile. Poza tym to właśnie Słowo Boże chroni nas przed sidłami zła. Efezjan 6:17 nazywa Słowo Boże mieczem Ducha i zachęca wierzących, aby wzięli je w posiadanie i używali jako obrony przed duchowym atakiem złego ducha. portal związany z wiarą

„Słowo Boże jest żywe i aktywne”

Słowo Boże daje wolność, pocieszenie i nadzieję. W Jego Słowie możemy znaleźć wszelkiego rodzaju okoliczności i problemy, z którymi zetknął się Bóg i które są bardzo podobne do naszych, nawet jeśli miały miejsce w różny sposób i w różnych czasach, ale które są przykładem, w którym możemy się odnieść i być pomocnym gdy stajemy dziś przed naszymi własnymi wyzwaniami.

Dlatego staram się, aby czytanie mojej Biblii stało się codziennym i nieustannym nawykiem, bo wiem, że rozpaczliwie potrzebuję Słowa Bożego i Prawdy, i bardzo chętnie słucham od Niego, ponieważ: „Słowo Boże jest żywe i aktywne” Hebrajczyków 4:12 .

Biblię można postrzegać jako lekturę onieśmielającą i skomplikowaną, ale tak jak w przypadku wielu innych rzeczy, najtrudniej jest zacząć. Niemniej jednak, gdy ktoś zaczyna słuchać Boga w sposób regularny i wyraźny, zwiększa swoją duchową pewność siebie i znajduje taką zachętę, jakiej jest w stanie zapewnić tylko Słowo Boże, do tego stopnia, że ​​nie jest w stanie tego zrobić. się z Biblii więcej. To powiedziawszy, oto pięć najlepszych miejsc, w których można zacząć czytać Biblię:

  1. Ewangelia Jana — dla tych, którzy dopiero zaczynają tę praktykę, Ewangelia Jana jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia czytania. Ta książka pozwoli ci dobrze zrozumieć, kim jest Jezus i jaka jest jego służba, a także inne Ewangelie (Mateusza, Marka i Łukasza), ale Księga Jana skupia się w szczególności na tym, kim jest Jezus, a nie tylko na tym, co zrobił.
  2. Rzymianie — Rzymianie to dobre miejsce na początek, jeśli chcesz mieć jasne zrozumienie ewangelii. Proponuję, aby wierzący czytali List do Rzymian, aby wzmocnić swoją wiarę w wyznawaną wiarę. Ponieważ centralnym punktem Biblii jest Dobra Nowina o Jezusie Chrystusie, jest to z pewnością dobra książka na początek.
  3. Psalmy – Jeśli szukasz zachęty polecam Psalmy, w rzeczywistości dają nadzieję, uzdrowienie i pomagają lepiej zrozumieć, że Bóg jest z nami, niezależnie od okoliczności. Często sugeruję czytanie Psalmów, jeśli stres i niepokój nie pozwalają nam zasnąć w nocy, ponieważ poetycki styl pisania jest nie tylko łatwy do zidentyfikowania, ale także bardzo pocieszający.
  4. Przysłowia – Ta księga jest pełna mądrości. Oferuje biblijną wiedzę i instrukcje, które pomogą nam prowadzić nas w naszym codziennym życiu. Jest to świetne miejsce na rozpoczęcie, jeśli potrzebujesz pomocy w praktycznym wskazaniu, jak żyć życiem chrześcijańskim. Zwięzłość każdej linii sprawia, że ​​jest ona łatwa i lekka do czytania.
  5. Genesis – Zazwyczaj umieszczanie historycznej księgi biblijnej, takiej jak Genesis, jako najlepszego miejsca do rozpoczęcia. Nie wiem, czy jest to najlepsza rzecz do zrobienia, ale jeśli chcesz przeczytać całą Biblię w porządku chronologicznym, Genesis jest miejsce, do którego należy się udać. Dzięki temu lepiej zrozumiesz Biblię jako całość.

Módl się do Pana o mądrość

Ta lista nie jest uporządkowana. To, gdzie zaczniesz, zależy od Twoich osobistych celów. Moją sugestią jest modlić się, aby Pan poprowadził cię do fragmentu lub księgi Biblii, którego On chce. Jeśli nie masz pewności co do określonej części Biblii, módl się do Pana o mądrość dla zrozumienia i rozeznania. Lub poproś kogoś z większym doświadczeniem, kto może udzielić Ci porady. Jestem w pełni przekonany, że Pan odpowie na tę modlitwę w uderzający sposób.

Jeśli zdecydujesz się czytać, nie spiesz się i nie spiesz. Zacznij od jednego wersetu lub rozdziału dziennie i konsekwentnie zwiększaj czytanie zgodnie z twoimi zainteresowaniami i wzrastającą pasją. Nie spiesz się z Biblią jak każda inna książka. Jeśli chcesz czytać, studiować i zastanawiać się nad tym, czego się uczysz, zostaw trochę miejsca na słuchanie od Boga. Bez względu na powód otwarcia Biblii, mam nadzieję, że jesteś gotowy i podekscytowany, aby zacząć.

Bóg stworzył człowieka?

Jezus: Bóg stworzył człowieka. Wcielił się, aby przyjść i zbawić tych, którzy w Niego wierzą.Pełna koncepcja, pełna znaczeń. Miliony znaczeń, których nasz umysł nie jest w stanie w pełni zrozumieć. Fakt, że Jezus jest synem Bożym, ale poczętym z człowieka (Maryi), jest pierwszym pojęciem, którego się nas uczy, ale być może także tym, które czasem nam umyka. Przynajmniej tak było dla mnie. Za każdym razem, gdy czytałem wersety z Biblii, które podkreślały Jego ludzki aspekt, byłem trochę zdumiony.

Właściwie zawsze znał powód swojej obecności tutaj. A jednak prawie się zachwiał. Jezus się bał. Ale to jest zaskakująco cudowna rzecz: Jego ludzka strona! Rzeczywiście, właśnie to, co tak bardzo starałem się zrozumieć, uczyniło Mojego Boga jeszcze bardziej wyjątkowym. Bóg wcielił się, miał ludzką część podobną do mojej, rozumiał i żył w pierwszej osobie ludzkie uczucia i ludzkie lęki (dokładnie!)

Ale tutaj pojawia się najciekawsza część. Wyobraźmy sobie, że to my żyjemy tym, czego doświadczył Jezus: przyjdź na ziemię i bądź świadom okropnego i bolesnego końca, który byśmy dokonali. Bolesne fizycznie i emocjonalnie. Jak byśmy postąpili? Ilu z nas zgodziłoby się przejść przez tyle bólu? Pomyślmy o tym … Jezus został upokorzony jak zwykły przestępca i doszczętnie wychłostany właśnie dla kogo przyszedł zbawić.

Dodaj komentarz