Badanie rezonansem magnetycznym, realizowane w nowoczesnym ośrodku jeździeckim Archipp

Zwierzęta

Autor:

Badanie rezonansem magnetycznym, wykonywane w nowoczesnym stajni Archipp to rozwiązanie wyraźnie wskazujące, że miejsce to jest godne uwagi. Zleceniodawcy, jacy się tutaj zgłaszają ze swoimi końmi mają świadomość, że do badania wykorzystywany jest innowacyjny osprzęt, a analizy dokonuje wykwalifikowana radiolog. Poza tym, pracownicy stajni stale zabiegają o komfortowe warunki dla zwierzęcia, kiedy znajduje się on na terenie stajni. W obiekcie takim powstaje klinika, umożliwiająca okulista dla konia czyli można też w przyszłości spodziewać się tego, że konia przekaże się na turnus w bezpieczne miejsce. Kiedy koń zmaga się z kulawizną lub innym schorzeniem to można spodziewać się, że będzie w tym miejscu właściwie zdiagnozowany i nie trzeba będzie się obawiać o to, że nie zostanie wyznaczona najlepsza terapia.

Badanie przy pomocy rezonansu magnetycznego pozwoli na wgląd w obszary tradycyjnie niedostępne dla innych technik obrazowania. Mogą to między innymi być struktury zamknięte w obrębie puszki kopytowej, stanowiącej barierę dla fal dźwiękowych. Można również obserwować wczesne zmiany w okolicy kości, tkanki podchrzęstnej oraz chrząstki stawowej. Przeprowadzony rezonans magnetyczny jest podstawą do wyleczenia chorób ortopedycznych. MRI pozwoli na wszechstronną ocenę zmian oraz patologii w anatomii.

Rezonans odmienił podejście diagnostyczne w obrębie palców koni oraz w bliskich częściach. Ekspert zawsze odczytuje jego wyniki, nawiązując do wszystkich objawów klinicznych. Pozyskane obrazy mogą być przedstawione w różnych przekrojach i płaszczyznach, a struktury przeanalizowane są tak samo pod względem anatomii, jak i fizjologii. Pomieszczenie, w jakim przeprowadzany jest rezonans jest wolne od promieniowania. Dokładne diagnozowanie ma znaczenie w przypadku urazów kości oraz tkanek miękkich. Badanie na stojąco to doskonały sposób na uzyskanie rzetelnych wyników.

Dodaj komentarz