7 domowych sposobów na długie rzęsy

Usługi

Autor:

Jest kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby naturalnie zwiększyć wzrost naszych rzęs. Podobnie jak w przypadku włosów na skórze głowy, może minąć kilka tygodni, a nawet miesięcy, zanim zmiana w rzęsach stanie się widoczna. W zależności od tego, jakich składników odżywczych twoje ciało potrzebuje najbardziej, aby zwiększyć wzrost rzęs, może być potrzebna więcej niż jedna z poniższych wskazówek. opinie kobiet i porady urodowe

Uwaga: Częstotliwość nakładania makijażu może wpłynąć na skuteczność poniższych wskazówek.

Ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka, makijaż i cień do powiek szybko zatykają małe pory skóry. Tusz do rzęs z kolei mocno obciąża rzęsy i powoduje, że rzęsy szybciej wypadają lub odrywają się. Jeśli makijaż oczu pozostawimy na noc, rzęsy nie mogą się optymalnie regenerować i rosnąć. Efekt: rzęsy są przerzedzone, tracą naturalny kolor, a wzrost nowych rzęs zajmuje więcej czasu.

Zdrowe odżywianie

Odżywcza dieta to jedno z podstawowych narzędzi do wyhodowania długich i mocnych rzęs. Podobnie jak włosy na skórze głowy, rzęsy potrzebują do wzrostu bardzo specyficznych witamin i minerałów. Witaminy A, B, C i E, proteiny i minerały selen, magnez, żelazo, cynk i miedź są niezbędne do wzrostu włosów.

Pokarmy dla długich rzęs: – Świeże owoce, takie jak mango, jabłka, papaja, grejpfrut i awokado. – Zielone warzywa, takie jak jarmuż, kapusta, brokuły i szpinak. – Białka roślinne, takie jak rośliny strączkowe, orzechy, nasiona, fasola i kiełki lucerny. – Oleje, takie jak olej kokosowy z pierwszego tłoczenia, oliwa z oliwek i olej sezamowy.

Brak niezbędnych witamin i składników odżywczych ma duży wpływ na wzrost rzęs.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest uważana za jeden z najlepszych domowych środków stymulujących wzrost rzęs. Oliwa z oliwek jest bogata w witaminę E i kwas oleinowy. Oba stymulują wzrost i siłę rzęs, zapewniając im ciemny kolor.

Aby nałożyć oliwę z oliwek, po prostu zanurz czystą starą szczoteczkę do rzęs lub wacik w ciepłej oliwie z oliwek i delikatnie wmasuj olejek w rzęsy (lub oczy, jak zwykle w przypadku tuszu do rzęs) przed snem. Pozostaw olej na noc i zmyj letnią wodą następnego dnia rano. Powtarzaj procedurę codziennie przez kilka miesięcy, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

olej rycynowy

Olej rycynowy to silny olej stymulujący i odżywczy mieszków włosowych. Stymuluje wzrost lśniących i obszernych rzęs. Pomaga również zwalczać mikroorganizmy hamujące wzrost.

Przed pójściem spać nałóż olejek rycynowy na rzęsy czystą szczoteczką lub wacikiem. Pozostaw na noc i zmyj letnią wodą następnego ranka. Powtarzaj procedurę codziennie przez co najmniej 2-3 miesiące, aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Uwaga: olej rycynowy można również zmieszać z kilkoma kroplami oliwy z oliwek, a następnie nałożyć.

mleko kokosowe

Mleczko kokosowe działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i nadaje rzęsom piękny lśniący wygląd. Pomaga również je wzmocnić i wydłużyć.

Zanurz wacik w mleku kokosowym i nałóż na rzęsy. Pozostaw na 10 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Powtarzaj procedurę 1 do 2 razy dziennie przez kilka miesięcy.

Zielona herbata

Zielona herbata jest bardzo bogata we flawonoidy i garbniki. W szczególności flawonoidy stymulują naturalny wzrost rzęs oraz zapewniają większą grubość i wytrzymałość rzęs.

Po prostu zaparz filiżankę zielonej herbaty tak jak zwykle (bez cukru), a następnie pozwól jej ostygnąć. Zanurz wacik w herbacie i zwilż go od nasady aż po końce jak rzęsy. Pozostaw herbatę na 15 minut, a następnie przemyj oczy zimną wodą. Powtarzaj 2 razy dziennie przez 2 do 3 miesięcy. Uwaga: zielona herbata nie powinna dostać się do oczu!

aloes

Żel Aloe Vera jest bogaty w liczne właściwości ochronne i odżywcze dla skóry. Dostarcza również kilku składników odżywczych, które stymulują wzrost rzęs jednocześnie je nawilżając.

Aby nałożyć żel Aloe Vera, po prostu nałóż trochę świeżego żelu na starą, czystą szczoteczkę do rzęs i nałóż go na rzęsy przed snem. Żel pozostawić na noc, a następnego ranka spłukać letnią wodą. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powtarzaj aplikację codziennie przez kilka miesięcy. Uwaga: Przed użyciem należy usunąć mleczny sok z aloesu.

Masaż powiek

Delikatny masaż powiek stymuluje metabolizm włosów, wspomaga krążenie krwi w mieszkach włosowych, a tym samym zapewnia lepsze zaopatrzenie mieszków w składniki odżywcze. Stymuluje to wzrost rzęs i zapobiega ich ciągłemu łamaniui pochylił się.

Po prostu wetrzyj trochę oleju kokosowego między palce i delikatnie masuj powieki małymi, okrężnymi ruchami opuszkami palców. Wykonywać masaż dwa razy dziennie przez 5 do 7 minut za każdym razem i powtarzać przez kilka miesięcy z rzędu. Uwaga: Przed masowaniem powiek skosy należy dokładnie umyć.

To kilka bardzo cennych naturalnych wskazówek, które naturalnie wzmocnią i wydłużą rzęsy. Podobnie jak porost włosów, porost rzęs wymaga czasu i odrobiny cierpliwości.

Z odpowiednimi wskazówkami

Często małe zmiany w życiu mają duże znaczenie. Często za codzienność uważamy ciągłe zmęczenie, przebarwienia skóry, niespokojny sen i zaburzenia trawienia. Większość problemów zdrowotnych ma swoje źródło w jelitach. Program jelitowy jest przewodnikiem po detoksykacji organizmu i budowaniu nienaruszonej flory jelitowej.

Dodaj komentarz